Si të kalosh dyfishin e FIFA-s

Si të kalosh dyfishin e FIFA-s

FIFA është një de l seri de videojuegos más populares del mundo. Bajo el ala protectora de Electronic Arts, cada año llega puntual a las estanterías de las tiendas un nuevo capítulo de la simulación oficial de fútbol, ​​tanto físico si digital, listo para entretener a millones de aficionados de todos los rincones del planeta. Eres uno de ellos, pero no eres muy experto en el juego; de hecho, no has entendido cómo se hacen las habilidades.

Más precisamente, te has estado preguntando últimamente si të hedhësh një hap të dyfishtë në FIFA pero no pudo encontrar un tutorial sencillo explique cómo hacerlo. Así es, ¿verdad? Entonces no te preocupes: si quieres, puedo explicarte cómo alcanzar tu objektive. Por otro lado, incluso si es posible jugar los títulos de la serie FIFA usando solo la mecánica básica, ¡aprender las habilidades es una "música" completamente diferente!

¿Qué dices entonces? ¿Estás listo para profundizar en los méritos de esta mecánica de FIFA "avanzada"? En mi opinión no mundeni esperar a "dejar en su sitio" a ese defensor que intenta obstaculizar a Tus jugadores mientras estás en la fase ofensiva. Vamos pues, a continuación encontrarás toda la información del caso. No me ajo është e asgjë por hacer, excepto desearte una buena lectura y que te diviertas.

Indeks()

  • Si të hedhësh një hap të dyfishtë në FIFA
  • Si të stërvitesh në FIFA për të bërë hapin e dyfishtë
  • Si të bëni një hap të dyfishtë në FIFA Mobile

  Para se të futemi në detajet e procedurës në si të hedhësh një hap të dyfishtë në FIFA, Unë mendoj se ju mund të jeni të interesuar shpatë más sobre este "movimiento futbolístico".

  Epo kalimi i dyfishtë është një synim i synuar çorientimin ose driblimin e kundërshtarit. Es decir, intentamos simular un contacto me el balón que en realidad no se produce, y luego redireccionamos este último hacia un punto que el otro jugador no espera.

  En definitiva, es más fácil decirlo que hacerlo y seguro que si sigues el fútbol ya sabes de lo que estás hablando. Double Pass ha estado në dispozicion en FIFA durante muchos años y, por lo general, también se usa para kthimi i shiritave anësorë dhe vendos një Cross ata Tërheq.

  Në titujt e serive të Arteve Elektronike, në fakt, mekaniku i pasimit të dyfishtë është veçanërisht i dobishëm pranë zonës së penalltisë, veçanërisht kur takoni lojtarë që nuk kanë mësuar ende të menaxhojnë siç duhet fazat mbrojtëse.

  Me pak fjalë, e kuptoj plotësisht arsyen që ju shtyn të dëshironi të mësoni se si ta kryeni këtë vëmendje në lojën tuaj të preferuar të futbollit dhe në fakt ky udhëzues është këtu për këtë arsye.

  Në rast se po pyesni veten, nuk duhet të shqetësoheni shumë për kapitullin e FIFA-s; në përgjithësi, mekanika e kalimit të dyfishtë është thelbësisht e njëjtë në të gjitha botimet. Kështu që ju doni të dini si të hedhësh një hap të dyfishtë në FIFA 21, FIFA 20 o ndonjë otro capítulo de la serie, siguiendo mi consejo deberías alcanzar tu objetivo sin ningún problema particular.

  Si të hedhësh një hap të dyfishtë në FIFA

  Pasi shpjegoi shkurtimisht qëllimet hap i dyfishtë, Yo diría que es kohë de actuar y explicar cómo ponérselo FIFA.

  Për të vazhduar, pasi të keni hyrë në lojë, në çdo mënyrë, thjesht lëviznianaloge e majtë drejt një drejtimi e bëni analogun e duhur bëni një "gjysmë hënë" 90 gradë. Ndërsa e bëni këtë, do të shihni se lojtari që po kontrolloni do të performojë hap i dyfishtë.

  Ju do të duhet të studioni mirë atje pyetje këndi drejt së cilës duhet lëvizur analogu i duhur. E gjitha varet nga pozicionin e trupit të lojtarit tuaj, kështu që duhet t'i kushtoni vëmendje, për shembull, kur të fillohet me shkopin e majtë dhe përfundoni lëvizjen në të djathtë ose kur të bëhet prapa.

  Mënyra e vetme për të kuptuar plotësisht se si ta bëni këtë është të përpiqeni ta bëni atë drejtpërdrejt ndërsa vrapon me top në çdo mënyrë FIFA. Me pak fjalë, është një nga ato aftësi që duhet të provoni disa herë për të mësuar.

  Padyshim që varet nga ju drejtojini shigjetat ku të donikështu që ta bësh këtë është mirë provoni përsëri disa herë për të kryer veprimin. Në fakt, edhe nëse mekaniku me dy pasime është potencialisht i lehtë për tu vënë në veprim, vështirësia vjen kur bëhet fjalë për ta shfrytëzuar siç duhet gjatë ndeshjeve të furishme të FIFA-s.

  Për pjesën tjetër, FIFA është një titull me të cilin luhet kontrollues también en PC, por lo que el procedimiento es el mismo. Claro, algunos capítulos de la serie le permiten usar un mouse y un teclado, pero le recomiendo encarecidamente que no intente realizar habilidades con estos métodos de entrada, ya que puede no tener éxito y, en cualquier caso, corre el riesgo de tener una desventaja competitiva.

  Si të stërvitesh në FIFA për të bërë hapin e dyfishtë

  Për zhvilloj, dentro de los games "canónicos" de la serie Electronic Arts, hay formas que son más adecuadas que otras para probar el doble paso.

  Más precisamente, le aconsejo que vaya, comenzando desde la ekran kryesore e FIFA, në tab Lojërat e TEATERIT. Këtu duhet të gjesh opsionin Testoni aftësinë o mejor aún, Arena e stërvitjes.

  Në rastin e parë është e mundur të zgjidhni aktiviteti i pikimit, ndoshta ato të përparuara, në të cilat ju vendosin ballë për ballë një mbrojtës që duhet të të ndalojë. Ky kontekst mund të jetë shumë i dobishëm për trajnimin me hap i dyfishtë dhe përpiquni ta përdorni për të mposhtur kundërshtarin.

  Sidoqoftë, në rastin eArena e stërvitjes, kjo e fundit ju vë para portierit, duke ju garantuar a hapësirë ​​të bollshme të lirë tren me aftësi. Kjo është ndoshta mënyra më e dobishme për t'u trajnuar në dy hapa, pasi keni gjithë qetësinë në botë për ta bërë atë.

  Në përgjithësi, përpjekjet e para të pasimit të dyfishtë dështojnë në mënyrë perfekte, pasi është një mekanik që duhet provuar dhe "brendësuar". Kështu që unë ju këshilloj të stërviteni këtu, duke u përpjekur të shkoni në disa drejtime dhe të bëni hapin e dyfishtë.

  Herët e para, nëse thjesht nuk mund ta kryeni këtë aftësi, mund t'ju vijnë në ndihmë bëni analogun e saktë bëni më shumë kthesa, kështu që ju mund të shihni se çfarë nënkupton kjo e fundit. Sidoqoftë, unë ju këshilloj ta përdorni këtë metodë vetëm si pikënisje dhe më pas të mësoni se si të përfitoni nga hapi i dyfishtë.

  De hecho, usar el análogo correcto un poco "al azar" podría conducir a veprimet no deseadas durante un juego. En resumen, la mejor manera de aprender a dar dos pasos, una vez que conozca los botones, es provoni disa herë në "fushë të lirë", derisa të arrihet një farë familjarizimi me aftësinë.

  Lo sé: realizar esta operación puede resultar potencialmente “aburrido”, pero si quieres aprender a explotar correctamente la mecánica del juego ju duhet bëje

  Si të bëni një hap të dyfishtë në FIFA Mobile

  Si thua ti Ju keni luajtur për të FIFA Mobile (también conocido como FIFA Soccer) en su teléfono inteligente o tableta y ¿le gustaría saber si es posible hacer doble pase en esta versión del juego? No hay problema, te explicaré inmediatamente todo lo que ju duhet për të ditur

  Në këtë rast, sistemi i aftësive të lojës është mjaft "kaotik". Në fakt, siç mund ta lexoni në portalin zyrtar të Arteve Elektronike, secili lojtar ka lëvizjen e tij të aftësive, e cila mund të bëhet përmes rri pezull mbi butonin Shot & Skill.

  Ndër aftësitë e disponueshme në këtë mënyrë janë kroketën, thembra në thembra, elastik, biçikletë dhengrini topin me gishtin tuaj. Por lo tanto, no es posible dar un paso doble, si no quizás con algún jugador específico, pero en mi experiencia de juego asnjëherë había visto esta habilidad en el juego.

  Në çdo rast, FIFA Mobile ka një lojë më të kufizuar se sa kapitujt tradicionalë të serisë, dhe për këtë arsye, aftësitë luajnë një rol më margjinal në këtë version të lojës.

  Për pjesën tjetër, pasi jeni adhurues i serisë Electronic Arts, ju rekomandoj që të hidhni një vështrim në faqen e faqes time kushtuar FIFA, ku mund të gjeni udhëzues të tjerë që mund të jenë për ju.

  Lini një përgjigje

  Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  upload

  Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe, ju pranoni përdorimin e cookies. Më shumë informacion