Si ta ktheni TV-në në një fireplace (video dhe aplikacion)


Si ta ktheni TV-në në një fireplace (video dhe aplikacion)

 

Nuk ka asgjë si komoditeti komod i një zjarri që gjëmon, por jo të gjithë mund ta shijojnë lehtë atë. Sidomos në qytete, fireplace në shtëpi nuk është i zakonshëm, dhe madje edhe ata që e kanë atë nuk mund të kenë kohën ose mundësinë për të përgatitur dru zjarri. Në çdo rast, është e mundur simulojnë praninë e një fireplace në shtëpi dhe krijoni një mjedis fireplace "virtual" që bëhet i përsosur jo vetëm për t'u çlodhur natën, por edhe gjatë një darke me miqtë ose familjen, siç do të bënit në Krishtlindje ose në net të tjera të dimrit.

puede kthejeni televizorin tuaj në një fireplace virtuale, falas, në disa mënyra vërtet të thjeshta dhe efektive, të cilat çojnë drejt shihni një zjarr kërcitës në një përkufizim të lartë, komplet me tingujt e djegies së drurit.

LEXONI EDHE: Fotografitë e dimrit më të bukura për PC me dëborë dhe akull

Indeks()

  Unë eci në Netflix-in e tij

  Mënyra e parë për ta kthyer televizionin tuaj në një fireplace dhe gjithashtu më e thjeshta nga të gjitha është të luani videon e një fireplace që digjet. Kjo mund të bëhet nga YouTube ose, më mirë akoma, nga Netflix. Çuditërisht duke kërkuar rrugë O Shtëpi Netflix-i juaj, ju mund të gjeni video me të vërtetë të bëra mirë një orë.

  Konkretisht, mund të filloni videot e mëposhtme në Netflix:

  • Fireplace për shtëpinë tuaj
  • Kaminë klasike për shtëpinë
  • Fireplace shtëpie kërcitëse (thupër)

  Unë ec në Youtube-in tuaj

  Në YouTube mund të gjesh gjithçka dhe nuk mungojnë video të gjata për të parë një fireplace që digjet dhe zhurmon në TV. Kanali "Fireplace për shtëpinë tuaj" ka versione më të shkurtër të videove Netflix, ndërsa jeni duke kërkuar për Camino ose "Fireplace" në YouTube mund të gjeni video prej 8 orësh ose më të vazhdueshme që mund t'i filloni direkt nga këtu:

  Fireplace 4K në kohë reale për 3 orë

  Fireplace për 10 orë

  Fireplace skena e Krishtlindjeve 6 minerale

  Fireplace për Krishtlindje 8 ore

  LEXONI EDHE: Si të shikoni video në YouTube në TV tuaj në shtëpi

  Aplikimi për të parë një fireplace në Smart TV

  Në varësi të llojit të Smart TV që po përdorni, mund të instaloni një aplikacion falas duke kërkuar fjalën Fireplace në App Store. Ndër më të mirat që kam gjetur, mund të theksojmë:

  Aplikacioni i oxhakut për iPad ose Apple TV

  • Fireplace dimëror
  • Rregulli i parë fireplace
  • Kaminë fantastike

  Aplikim për Android TV / Fireplace Google TV

  • Blaze - Fireplace Virtual 4K
  • Fireplace virtual HD
  • Kamina romantike

  Aplikacioni Amazon Fire TV Fireplace

  • Kaminë me dru të bardhë
  • fireplace
  • Blaze - Fireplace Virtual 4K
  • Fireplace virtual IAP

  Aplikacioni për oxhaqet Chromecast

  Pajisjet Chromecast (të cilat nuk janë Google TV), nuk kanë aplikacione për të parë një fireplace dhe u zhduk edhe opsioni për të vendosur një mbrojtës të ekranit të zjarrit me zjarr (ishte në dispozicion në Google Music). Sidoqoftë, mund të kërkoni në Dyqan për aplikacione që mund të hedhin videon e një zjarri në Chromecast për smartphone Android (si Fireplace për Chromecast TV) ose për iPhone (si Fireplace për Chromecast). Ju gjithashtu mund të transmetoni çdo video Youtube duke përdorur smartphone ose kompjuterin tuaj në Chromecast.

   

  Lini një përgjigje

  Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  upload

  Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe, ju pranoni përdorimin e cookies. Më shumë informacion