Si të krijoni video të ditëlindjes dhe partisë


Si të krijoni video të ditëlindjes dhe partisë

 

Bërja e videove të ditëlindjeve dhe ahengjeve familjare është gjithmonë shumë argëtuese dhe i afron pjesëmarrësit edhe më shumë, pasi do të jetë gjithmonë e mundur të rikthehen ato kujtime duke filluar videon, mbase disa vjet pas ngjarjes ose pas një periudhe të caktuar kohe. Për fat të keq, jo të gjithë përdoruesit dinë si të lëvizin dhe çfarë lloj programi ose aplikacioni të përdorin për të krijuar video ditëlindjeje dhe festive - mjetet klasike të redaktimit të videos mund të jenë shumë të vështira për t'u përdorur, si dhe të shtrenjta.

Për të përmbushur nevojat e të gjithëve në këtë udhëzues, ne kemi përpiluar aplikacionet më të mira, programet më të mira dhe faqet më të mira në internet për të krijuar video ditëlindjeje dhe festive, duke siguruar vetëm mjete falas që janë të lehta për t'u përdorur nga përdoruesit fillestarë, dhe disi edhe argëtues.

LEXONI EDHE: Si të organizoni një parti të transmetimit të videos

Indeks()

  Krijoni video ditëlindjeje ose feste

  Në kapitujt vijues do të gjejmë një seri mjetesh për të krijuar videon tuaj të ditëlindjes ose festës nga videot e regjistruara me smartphone-in tonë ose aparat fotografik dixhital (për ata që kanë një të tillë). Meqenëse redaktimi i videos mund të bëhet në çdo platformë, ne do t'ju tregojmë programet e PC, aplikacionet e smartphone dhe tablet, madje edhe faqet në internet, kështu që ju mund të krijoni videon e ditëlindjes thjesht duke hapur shfletuesin.

  Programet për krijimin e videove të ditëlindjes

  Një program që mund ta përdorim në Windows për të krijuar video për ditëlindje dhe festa është Redaktuesi i videos EaseUS, mund të shkarkohet falas nga faqja zyrtare e internetit.

  Me këtë program ne mund të krijojmë video krijuese duke përdorur një përzgjedhje të mirë të filtrave, efekteve dhe asistentëve për të krijuar video tematike, pa qenë ekspertë të shkëlqyeshëm. Programi ofrohet falas në versionin provë, por të gjitha funksionet janë menjëherë të disponueshme për përdorim: në fakt, kufijtë e vetëm të këtij programi janë prania e një ujëra që identifikon programin dhe kufirin e eksportit. nga videot e bëra (maksimumi 720p), anashkalohen lehtësisht duke blerë pajtimin.

  Një program tjetër shumë i dobishëm për të bërë video të festave dhe ditëlindjeve është Wondershare Filmora, të shkarkohen falas për Windows dhe Mac nga faqja zyrtare e internetit.

  Me këtë program ne mund të krijojmë video shumë të bukura me disa klikime të miut: në shumicën e rasteve do të jetë e mjaftueshme për të tërhequr skedarin e videos për ta ndryshuar në ndërfaqen e programit dhe për të zgjedhur një nga efektet ose tranzicionet në dispozicion, për të qenë në gjendje të bëjmë të vetmin video e këtij lloji. Programi falas ka të gjitha funksionet e nevojshme për të krijuar videon tonë, por në fazën e eksportit ai do të shtojë një ujëra identifikuese: nëse duam ta heqim atë, thjesht blini licencën e përdorimit komercial.

  Për të zbuluar programe të tjera të dobishme redaktimi për krijimin e videove të ditëlindjes dhe partisë, ju sugjerojmë të lexoni udhëzuesin tonë Krijoni video foto, muzikë, efekte si prezantim fotografik i fotos.

  Aplikim për të krijuar video ditëlindjeje

  A duam të krijojmë ditëlindjen dhe videon e festës direkt nga smartphone ose tableti ynë, pa pasur nevojë të transferojmë përmbajtjen për ta redaktuar atë në PC? Në këtë rast, ju rekomandojmë që të provoni menjëherë aplikacionin. Quik, në dispozicion falas për Android dhe iPhone / iPad.

  Fjalëkalimi me këtë aplikacion është shpejtësia, në fakt do të jetë e mjaftueshme për të zgjedhur videon për t'u modifikuar dhe për të zgjedhur një nga shumë stilet e redaktimit të disponueshëm për të krijuar një video cilësore. Aplikacioni gjithashtu ju lejon të sinkronizoni një video me çdo pjesë të muzikës, të shkurtoni pjesë të videos dhe të shtoni karaktere ose tituj. Aplikimi është plotësisht falas, nuk keni nevojë të paguani asnjë pajtim apo funksione shtesë.

  Një tjetër aplikacion shumë i plotë për të krijuar video ditëlindjeje dhe feste është Magisto, në dispozicion falas për Android dhe iPhone / iPad.

  Me këtë aplikacion mund të krijoni video të bukura dhe qesharake brenda pak minutash, thjesht zgjidhni videon fillestare, zgjidhni një nga stilet e redaktimit të gatshëm për përdorim (ekziston edhe një stil për ditëlindjet dhe festat në përgjithësi), shtoni afishe dhe efekte dhe më në fund eksportoni videon e re, kështu që mund ta ndani në rrjetet sociale ose aplikacionet e mesazheve. Aplikimi është falas por ka disa funksione të paguara, të cilat në çdo rast nuk ndikojnë në përdorshmërinë.

  Nëse duam të provojmë aplikacione të tjera për redaktimin e videos, ju sugjerojmë të lexoni artikullin tonë. Aplikacionet më të mira për krijimin e diapozitivave për Android dhe iPhone.

  Faqet në internet për të krijuar video ditëlindjeje

  A nuk duam të përdorim programe dhe aplikacione për të krijuar video ditëlindjeje apo feste? Në këtë rast, thjesht hapni çdo shfletues uebi (përfshirë Google Chrome) dhe hapni Kapwing, një redaktues video në dispozicion në internet.

  Faqja punon pa regjistrim dhe ofron të gjitha mjetet e nevojshme për të krijuar videon e dëshiruar. Për ta përdorur, shtyp butonin Klikoni për të ngarkuar të ngarkoni videon për editim dhe të përdorni mjetet në krye të dritares për të shtuar tekst, për të shtuar imazhe ose një pista audio; Në fund të punës, ne shtypim butonin e madh të kuq Eksporto videon në pjesën e sipërme të djathtë për të shkarkuar videon e re, në mënyrë që të ndahet ose ruhet në kujtesën e pajisjes.

  Një faqe tjetër shumë interesante për krijimin e videove të ditëlindjes dhe festës në internet është Clipchamp, e cila krahasuar me faqen e mëparshme ofron shumë më tepër mundësi jashtë kutisë.

  Pasi të jeni regjistruar falas në sit (ne gjithashtu mund të përdorim një llogari Google ose Facebook për të hyrë menjëherë në të gjitha tiparet), ne ngarkojmë videon për të modifikuar dhe zgjedhur një nga modelet e disponueshme të videos, për të kursyer shumë kohë. Në fund thjesht shtypni Eksport në të djathtë sipër për të shkarkuar ose shpërndarë videon.

  Nëse duam të përdorim faqe të tjera në internet për redaktimin e videove mund të vazhdojmë të lexojmë në udhëzuesin tonë Montazh në internet video dhe site për redaktim video me remixes dhe efekte speciale.

  Konkluzione

  Për të bërë një video për një ditëlindje ose një festë familjare, ne nuk duhet domosdoshmërisht të jemi regjisorë: duke përdorur mjetet e paraqitura më lart ne mundemi përfitoni nga modelet ose stilet e gatshme, kështu që ju mund ta ngarkoni videon dhe ta montoni në mënyrë spektakolare me vetëm disa klikime ose trokitje të lehtë. Nëse jemi adhurues të redaktimit të videos, të gjitha faqet, aplikacionet dhe programet e paraqitura na lejojnë të veprojmë manualisht, për të lëshuar krijimtarinë tonë.

  Për të krijuar video qesharake dhe të lezetshme për t'u shpërndarë në rrjetet sociale, ju sugjerojmë të lexoni edhe udhëzimet tona Aplikim për të krijuar histori nga fotot dhe videot muzikore (Android - iPhone) mi Krijoni dhe Ndryshoni Video Loome Boomerang (Aplikacioni Android).

   

  Lini një përgjigje

  Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  upload

  Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe, ju pranoni përdorimin e cookies. Më shumë informacion