Organizoni një festë virtuale me miqtë ose familjen në një thirrje video në grup


Organizoni një festë virtuale me miqtë ose familjen në një thirrje video në grup

 

Megjithëse kjo lloj zgjidhje mund të bëhet, në të ardhmen, diçka e dobishme për të qenë afër familjes dhe miqve që jetojnë larg, deri në vitin 2020 bëhet e detyrueshme të festosh Krishtlindjet, Vitin e Ri dhe çdo ditë festimi "virtualisht" ", me një parti për të bërë përmes thirrjeve video në grup. Përmes disa aplikacioneve (përfshirë disa që me të vërtetë ia vlen të zbulohen sot) është e mundur jo vetëm të bëni thirrje video, por edhe të qëndroni në kontakt të vazhdueshëm me sy sikur të ishim të gjithë në të njëjtën shtëpi. Sidomos duke përdorur një kompjuter ose ekranin e madh të televizorit, mundeni bashkimet familjare në transmetimin e videos gjithashtu me shume miq te gjithe bashke, duke biseduar me ta drejtpërdrejt pa ndërprerje.

Në këtë kuptim, aplikacionet e ndryshme për biseda me video na vijnë në ndihmë, disa prej të cilave janë më të përshtatshme për të organizuar ahengje me familjen dhe miqtë për të shkëmbyer përshëndetje, dhurata dhe për të qenë së bashku edhe gjatë gjithë natës. ditën nëse preferoni.

LEXONI EDHE: Aplikim falas për thirrje me video dhe thirrje video në Android dhe iPhone

Indeks()

  Aplikacionet më të mira për video për partitë virtuale

  Për festat e Krishtlindjeve 2020, shumë prej aplikacioneve më të njohura të video konferencave që paguhen normalisht, janë bërë falas dhe ne mund t'i përdorim ato me të gjitha funksionet e tyre pa qenë e nevojshme të paguajmë, madje edhe për ahengjet me 50 ose 100 persona së bashku.

  Enfocar

  Aplikimi numër një që duhet të preferoni sot për të pasur një parti virtuale është padyshim Enfocar, sidomos sepse për pushime ishte hoqi kufirin prej 40 minutash në llogaritë falas "për të gjitha tubimet në të gjithë botën për raste të veçanta të ardhshme". Mundësia, e dhënë për të gjithë përdoruesit në ditët kur ndodhin pushimet, është e vlefshme jo vetëm për ata që festohen nga kultura perëndimore, por edhe për partitë festuan në të gjithë botën.

  Gjatë sezonit të festave, thirrjet video të pakufizuara do të aktivizohen Enfocar Do t'u jepet të gjithë njerëzve që lidhen me faqen në internet të aplikacionit, pa pasur nevojë të bëjnë ndonjë ndryshim të veçantë në konfigurimin. Gjithashtu, nuk do të ketë kosto shtesë pasi funksionaliteti shtrihet edhe tek ata që kanë një llogari falas.

  Sidoqoftë, platforma imponon disa kufizime në lidhje me orët dhe ditët në të cilat ju mund të përfitoni nga dhuratë, duke qenë e mundur të bëni thirrje të kufizuara si më poshtë:

  • nga ora 16:00 në 23/12/2020 deri në 12:00 në 26/12/2020;
  • nga ora 16:00 në 30/12/2020 deri në 12:00 në 02/01/2021.

  Ata që, në vend të kësaj, kanë një pajtim do të kenë mundësinë e bërjes së thirrjeve video për njerëzit që nuk do të jenë në gjendje të takohen në Krishtlindje për aq kohë sa ata dëshirojnë, pa asnjë kufi.

  Dhe për të vegjlit Enfocar siguroj një thirrje video me Santa Claus, i cili për këtë rast do të interpretohet nga aktorë profesionistë dhe argëtues të cilët, para syve më sy me fëmijët, gjatë fazës së rezervimit, do të jenë në gjendje të përgatiten vetë duke personalizuar shfaqjen e tyre falë ndihmës së prindërve. Për të marrë të gjitha informacionet, thjesht futuni në sit. Rroftë Santa Claus (por nuk është falas).

  Ju lutem vini re se është e mundur merrni pjesë në thirrjet video për të zmadhuar edhe pa u regjistruar, si nga PC ashtu edhe nga telefoni.

  Përveç kësaj, Zoom dhe Meet mund të përdoren gjithashtu në TV

  Takohen Google

  Takohen Google, për pushimet e Krishtlindjeve, ju nuk keni bërë ndonjë ndryshim në cilësimet tuaja pasi që, tashmë në vitin 2020, keni zgjatur kohëzgjatjen e thirrjeve në 24 orë për përdoruesit falas, duke i dhënë kështu mundësinë për të bërë biseda video dhe për të biseduar me të dashurit e tyre e pakufizuar i përkohshëm dhe deri në një maksimumi 100 përdorues njëkohësisht deri më 31 mars 2021.

  Ekipet e Microsoft

  edhe Ekipet e Microsoft ju nuk keni nevojë të revolucionarizoni ofertën tuaj për sezonin e Krishtlindjeve pasi që kohët e fundit zhvilluesit e tij kanë zbatuar ndryshime që garantojnë mbajtjen e përdoruesve të tyre falas Takime 24 orëshe me një maksimum prej 300 pjesëmarrës.

  Ndër të tjera, është e mundur të marrësh pjesë në takime të organizuara në hardware edhe nëse nuk keni aplikacion ose llogari microsoft; E gjithë kjo mund ta bëjë këtë platformë opsionin më të mirë për të organizuar takime të Krishtlindjeve dhe ahengje të Vitit të Ri përmes thirrjeve video.

  Mundësi të tjera

  Me këtë tha, është e rëndësishme të mbani mend se hardware, Enfocar mi Bëhuni së bashku nuk janë opsionet e vetme për bisedë video falas: ka shumë aplikacione që lejojnë thirrje të pakufizuara me grupe të mëdha, shumë prej të cilave ndoshta janë tashmë në përdorim, të tilla si:

  1. Facebook Messenger çfarë e vë në dispozicion thirrje të pakufizuara me një maksimum prej Përdoruesit e 50, por kërkon aplikacionin Mensajero, në dispozicion për android ed iPhone, ose klienti i desktopit dhe një llogari Mensajero / Facebook për të marrë pjesë. Facebook Messenger është aplikacioni më qesharak për video partitë, sepse ka shumë ditë dhe efekte.
   Gjithashtu vini re se është gjithashtu e mundur përdorni dhoma video në Facebook për të krijuar një transmetim të drejtpërdrejtë që të gjithë miqtë mund të bashkohen pa i ftuar ata.
  2. Google Duo Eshte nje'mundësi e shkëlqyeshme për thirrjet video në grup, jo vetëm sepse përfshin efekte argëtuese dhe lojëra, por edhe sepse është falas dhe mbështet deri në 32 pjesëmarrës, ju mundeni përdorni nga PC dhe smartphone dhe ka një cilësi video që nuk ndalet kurrë, shumë më superiore se ajo e WhatsApp.
  3. Ju mund të bëni thirrje video me Skype, një aplikacion shumë i ngjashëm me Duo, që të gjithë e dinë, që mund të përdoret nga PC dhe smartphone, mund të përdoret pa krijuar një llogari dhe një cilësi të lartë transmetimi me mbështetjen e shumë pjesëmarrësve së bashku, për më tepër, gjithmonë Është falas.
  4. FaceTime që siguron thirrje të pakufizuara me një maksimum prej 32 pjesëmarrës, por është i disponueshëm vetëm për pajisjet IOS, mushama O iPad;
  5. Telefonata me video me WhatsApp janë të pakufizuara për një grup maksimal Përdoruesit e 8, por kërkon instalimin e aplikacionit të duhur, kompatibil me të dy android me këdo iPhone. Gjithsesi, unë nuk rekomandoj përdorimin e WhatsApp për thirrjet video në grup me shumë njerëz, sepse është më pak efektive se aplikacionet e tjera.
  6. Feste ne shtepi çfarë e vë në dispozicion biseda video të pakufizuara për një maksimum prej Njerëzit 8 duke shkarkuar aplikacionin e duhur ose nga Dyqan Lojërash Po po Dyqan App.

  Si një bonus, ekziston gjithashtu një zgjidhje më e dobët për të krijuar një parti shtëpie virtuale vërtet të mahnitshme: dridhem, faqja më e mirë për të transmetuar imazhe të drejtpërdrejta nga një pajisje mobile ose kompjuter, të cilat mund të përdoren gjithashtu për të parë filma së bashku (nga Prime Video)

  Duhet gjithashtu të theksohet se është gjithashtu e mundur të sinkronizoni muzikë, se është e mundur të shikoni një film në Netflix ose YouTube së bashku me të tjerët në transmetim.

  LEXONI EDHE: Biseda më e mirë falas video për PC dhe programet video konferenca

   

  Lini një përgjigje

  Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  upload

  Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe, ju pranoni përdorimin e cookies. Më shumë informacion