magjistar

Lojë magjistare. Isshtë një lojë shumë argëtuese, zhvillon logjikën dhe kujtesën dhe aftësitë hapësinore. Njihni historinë e saj, variantet e saj dhe si të luani.

Indeks()

  Lojë magjistare: si të luajmë hap pas hapi? 🙂

  Për të luajtur Lojë Magjistare online falas, thjesht  ndiqni këto udhëzime hap pas hapi   :

  Hapi 1    . Hapni shfletuesin tuaj të preferuar dhe shkoni në faqen e internetit të lojës Emulator.online.

  Hapi 2   . Sapo të hyni në faqen e internetit, loja do të shfaqet tashmë në ekran. Thjesht duhet të klikoni  Luaj  dhe mund të filloni të zgjidhni konfigurimin që ju pëlqen më shumë. 🙂

  Hapi 3. Këtu janë disa butona të dobishëm. Ti mundesh "   Shtoni ose hiqni tingullin   ", shtypni" Luaj  "butonin dhe filloni të luani, mundeni"   Pushim   "Dhe"   Rifillo, fillo përsëri   "ne cdo kohe.

  Hapi 4.    Për të fituar ndeshjen duhet të hani të gjitha mollët pa goditur muret ose veten tuaj . Kushdo që merr më shumë pikë në fund të lojës do të fitojë.

  Hapi 5.      Pas përfundimit të një loje, klikoni     "Rifillo, fillo përsëri"     për të filluar nga e para.

  Çfarë është loja Sorcerer? 🔴

  magjistari në internet

  Magjistari është një lojë e thjeshtë dhe argëtuese që ju të mund të hyni në internet përmes kësaj faqeje.

  GjarpërLojërat e tipit janë më të kërkuara për shkak të thjeshtësisë së tyre, lojërave dhe për të qenë jashtëzakonisht argëtuese, dhe Magjistari është një nga lojërat që plotëson të gjitha këto karakteristika.

  Magjistari hedh topa me ngjyra përmes shkopit të tij në një zinxhir, i cili përbëhet nga të njëjtat sferë. Misioni i magjistarit është të bëjë që të gjitha topat të zhduken para se të arrijnë në vrimën përfundimtare. Për ta bërë këtë, duhet të bashkoni tre ose më shumë topa me të njëjtën ngjyrë në mënyrë që ato të shpërthejnë dhe të zhduken nga zinxhiri dhe të arrini qëllimin tuaj.

  Historia e magjistarit

  arti fraktal

  Lojëra si Sorcerer, të cilat synojnë të shkatërrojnë zinxhirin e topave duke hedhur flluska me ngjyrë nga një pikë fikse, u krijuan në 1995.

  Audienca e synuar ishin fëmijët. Ishte nje lojë për fëmijë , pasi mekanizmi i tij ishte i thjeshtë dhe topat me ngjyra ishin të pëlqyera nga të gjithë fëmijët. Por në një periudhë të shkurtër kohe, doli se jo vetëm fëmijët donin të luanin, të rriturit gjithashtu e donin këtë lojë . Kjo befasoi këndshëm krijuesit e saj dhe më shumë versione u krijuan me të njëjtën temë.

  Popullariteti i saj i madh ishte për shkak të faktit se mund të ishte luajtur përmes një kompjuteri pas blerjes së fishekut, e cila është arsyeja pse u konsiderua një lojë pc. Në ditët e sotme, nuk është e nevojshme të blini fizikisht lojën që është një përparim i shkëlqyeshëm.

  I saj dizajn i thjeshtë do të thotë që ajo mund të luhet në çdo pajisje, qoftë përmes konzollave, celularëve, tabletëve dhe madje falas përmes faqeve në internet.

  Pa prezantime të mëdha, pa kërkesa të mëdha ose të komplikuara për grafikë, kjo është një lojë e thjeshtë, sfiduese dhe argëtuese.

  Llojet e lojrave Sorcerer

  magjistar-mbret

  Loja magjistare është një lloj e lojrave me topa me ngjyra . Ju gjithashtu mund ta dini si lojëra Bubble ose flluskë zjarri dhe objektivi është i njëjtë, shkatërroni zinxhirin ose sekuencën e topave me ngjyrë duke hedhur flluska. Kur bashkoni tre ose më shumë me të njëjtën ngjyrë, ato eliminohen.

  Ne do të përmendim lojërat më përfaqësuese të këtij formati.

  Flluskë

  Kjo është një nga flluska më të famshme . Në këtë rast nuk është një zinxhir topash, por topat grumbullohen në tavanin e ekranit dhe ju duhet t'i eliminoni ato para se të zbresin në tokë.

  Blaster flluskë

  Një tjetër klasik i lojërave video me flluska, me një shumë sistem i thjeshtë por i shpejtë që të detyron të mendosh shpejt nëse nuk dëshiron që makineria të të mundë.

  Flluskat rrotullohen rreth një spirale që është në mënyrë të rrezikshme afër qendrës. Për të parandaluar që kjo të ndodhë, ju duhet të qëlloni flluska për t'i futur ato në zinxhir, duke bërë grupe prej 3 ose më shumë në mënyrë që të bëhet më e shkurtër. Nëse përfundoni me një nga zinxhirët, do të shkoni në nivelin tjetër, më shpejt dhe më vështirë. A do të jeni ju ai që do të mposhtni përfundimisht gjarprin shumëngjyrësh?

  Frutat flluskë

  Në këtë rast, ka modifikime dhe fakti është se flluskat kanë formë tjetër fruta , të cilit do t'ju duhet të bashkoheni në grupe me 3 ose më shumë për t'i eleminuar ato dhe për të pastruar ekranin.

  Sidoqoftë, kjo lojë ka disa elemente që e bëjnë atë të dallohet. Për shembull, me kalimin e kohës flluskat ulen , kështu që nëse nuk reagoni shpejt, mund ta gjeni veten në fund të lojës shumë më herët sesa prisni.

  Dhe nëse akoma doni ta bëni atë më emocionuese, provoni mënyrën e verbër, në të cilën ndryshohen ngjyrat dhe mund ta keni më të lehtë, apo jo.

  Rregullat e lojës Magjistari

  top magjistar

  Të luash magjistarin është shumë e lehtë dhe argëtuese , kjo është arsyeja pse është një lojë ideale për fëmijë dhe të rritur.

  E tëra çfarë duhet të bëjmë është përdorni shkopin e magjistarit për të dërguar topat në vendin e duhur në zinxhir. Qëllimi ynë është të krijojmë një grup prej të paktën 3 topash identikë në mënyrë që këto topa të zhduken nga zinxhiri dhe kështu të parandalojnë atë të rritet.

  Ju duhet të eliminoni të gjitha topat para se të arrijnë në fund të shtegut dhe kaloj nëpër vrimë.

  Nxitoni sepse shkon shumë shpejt! Ka 3 nivele të ndryshme për të përfunduar lojën.

  Këshilla rreth lojës Magjistari

  magjistari në internet

  Magjistari nuk ka rregulla shumë të komplikuara, por kjo nuk do të thotë se është një lojë e mërzitshme. Në fakt, nëse nuk e bëni merrni parasysh këto këshilla, ju ka të ngjarë të bllokohen në nivele dhe të mos jenë në gjendje t'i kalojnë ato.

  Mos beso

  Kjo është këshilla e parë që ju japim. Në fillim duket se nuk ka komplikime dhe se do të kaloni nivelin shpejt. Por jo! Kur të doni ta shihni, zinxhiri i topave është aq i madh dhe shkon aq shpejt sa nuk keni kohë ta hiqni dhe gjithçka që ju merrni është të vendosni topa me ngjyra në vende të gabuara.

  Eliminoni topat

  Po, ne tashmë e dimë se ky është qëllimi. Por cilat topa do të hiqnit së pari?

  Sa herë që mundeni hiqni topat nga koka e zinxhirit. Mos harroni se këta do të jenë të parët për të arritur vrimën që çon në skualifikimin tonë, dhe kjo është ajo që ne duam të shmangim.

  Harrojeni për ato të fundit, të paktën për sa kohë që zinxhiri është i madh.

  Fshirja automatike

  Çfarë është kjo fshirje automatike? Një lloj magji nga magjistari? Epo, jo. Kjo do të ishte njësoj si të kesh një strategji. Ne duhet ta sigurojmë atë kur eliminoni një ngjyrë nga zinxhiri, e njëjta ngjyrë përputhet në skajet e saj në mënyrë që ato të eliminohen vetë kur e para të zhduket.

  Shumë i çrregullt? Unë ju jap një shembull.

  Në zinxhirin tonë kemi sekuencën vijuese: E verdhë, jargavan, jargavan, e verdhë, e verdhë, blu, jeshile, e verdhë ...

  Vendi ideal për të lëshuar topin jargavan do të ishte midis dy jargavanave së bashku. Pra, ne heqim ngjyrën jargavan nga rreshti, apo jo? Dhe gjëja tjetër që do të ndodhë është që kur ngjyra e verdhë të bashkohet, tre topa të verdhë përkojnë që vetvetiu zhduken.

   

  A ju pëlqyen versionet e kësaj loje? E bëri këto truke ju ndihmojnë ? Siç mund ta shihni, ka shumë lojëra dhe mënyra për të shijuar lojërat Lojë magjistare.

  Çfarë po prisni të filloni të shijoni!

  Me shume lojera

  Lini një përgjigje

  Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  upload

  Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe, ju pranoni përdorimin e cookies. Më shumë informacion