Gjarpër

Indeks()

  Lojë Snake: si të luash hap pas hapi? 🙂

  Te luaj tavëll online falas, thjesht    ndiqni këto udhëzime hap pas hapi:

  Hapi 1    . Hapni shfletuesin tuaj të preferuar dhe shkoni në faqen e internetit të lojës Emulator.online

  Hapi 2   . Sapo të hyni në faqen e internetit, loja do të shfaqet tashmë në ekran. Thjesht duhet të klikoni  Luaj  dhe mund të filloni të zgjidhni konfigurimin që ju pëlqen më shumë. Ju do të jeni në gjendje të zgjidhni midis mënyrës klasike dhe mënyrës së pengesës (aventurë) 🙂

  Hapi 3. Këtu   janë disa butona të dobishëm. Ti mundesh "   Shtoni ose hiqni tingullin   ", shtypni" Luaj  "butonin dhe filloni të luani, mundeni"   Pushim   "Dhe"   Rifillo, fillo përsëri   "ne cdo kohe.

  Hapi 4.    Për të fituar ndeshjen ju duhet të shkatërroni sekuencën e topave me ngjyrë duke hedhur flluska. Kur bashkoni tre ose më shumë me të njëjtën ngjyrë, ato eliminohen.

  Hapi 5.      Pas përfundimit të një loje, klikoni  "Rifillo, fillo përsëri"  për të filluar nga e para.🙂

  Çfarë është gjarpri lojë? 🐍

  gjarpër

  La Lojë e gjarprit është një lojë për telefonat mobil, video konzolët dhe kompjuterët, në të cilën objektivi kryesor është të drejtojë kokën e gjarprit nëpër ekran , duke u përpjekur të hani mollët që shpërndahen rastësisht në rrugën e saj. Për të mos humbur, duhet të shmangni goditjen e mureve dhe bishtit të gjarprit.

  Thjeshtësia e saj e bën atë një lojë shumë të veçantë. Ju vetëm duhet të përdorni shigjetat në tastierën tuaj për të drejtuar gjarprin drejt fitores.

  Historia e lojës

  historia e lojës së gjarprit

   

  Snake lindi si Bllokadë në Tetor 1976 Në lojën origjinale keni pasur të bëni me rivalë të tjerë.

  Qëllimi ishte që armiqtë tuaj të përplasen me ju ose me veten e tyre ndërsa ti ishe akoma në këmbë. Ju mund të lëvizni vetëm 90 gradë në çdo lëvizje dhe për këtë keni pasur butonat klasikë të drejtimit.

  Në versionin më të famshëm të Lojërave të Gjarprit, varianti që duhet marrë parasysh dhe që është armiku ynë jemi vetvetja, pasi që ne mund të përplasen me çdo pjesë të nesh nëse nuk jemi të kujdesshëm.

  Versione të Bllokadës dhe Gjarprit kishte shumë. Atari krijoi dy versione për Atari 2600,  Dominos     rrethoj . Nga ana e tij, një version i quajtur  Rra ishte programuar për  Kompjuterët Commodore dhe Apple II .

  Dhe në 1982 një lojë me titull Nibbler u la i lirë , me protagonist një gjarpër në një mjedis që të kujton labirintin e Pac-Man (1980).

  Një variant,  Nibbles  (1991) filloi të transportohej me MS-DOS si programi shembull i QBasic. Dhe në vitin 1992, një version i quajtur  Garë Rattler  u përfshi në paketën e dytë të Microsoft Entertainment, një koleksion lojërash, disa prej të cilave u integruan në versione të njëpasnjëshme të Windows, të tilla si Minesweeper ose FreeCell.

  Me këtë rezyme, nuk ishte për t'u habitur që Nokia bast në Blockade / Snake / Nibbler si parazgjedhur lojë për telefonat e tyre Nokia. Dinamikat ishin të thjeshta dhe varëse, ishin argëtuese dhe kërkesat e tyre teknike ishin shumë të drejtpërdrejta.

  Llojet e Lojërave të Gjarprit ☝️

  lojë gjarpri

  Lojë Snake është një klasik lojë mobile dhe kompjuterike të kohës, kështu që nuk duhet të habitemi kur e gjejmë variante të shumta të kësaj loje . Arsyeja pse vazhdon të versionohet është fuqia dhe thjeshtësia e saj e varësisë kur luani, dhe nuk ka më arsye për ta vazhduar përfshirjen e tij në treg.

  Me gjithë këtë, loja që u krijua në vitet 70 nuk është një e harruar, dhe ne do të përmendim vetëm disa variante të Lojërave të Gjarprit.

  Nokia Snake 1

  Kjo është gjarpër origjinal rikrijuar për Nokia S60. Ky është versioni për të cilin flitet kur përmendëm se po luanim Lojën e Gjarprit në celularin tonë.

  iPhone

  Gjarpri Gjarpri Origjinal . Isshtë Gjarpri i pajtueshëm me telefonat iPhone. Në këtë version ata donin t'i jepnin atë vështrim i cilësisë së mirë që kishte në celularët e parë.

  TiltSnake . Përdorni akselerometrin.

  Gjarpër i lëvizshëm. Snake Classic për iPhone dhe iPod touch.

  android

  GeoSnake. Ky version ka një funksion të ri ndryshe nga ai që ne zakonisht shohim, dhe kjo është që ju keni funksione të reja duke përdorur  harta të ndryshme gjeografike.

  Gjarpri Origjinali. Mban grafikët e celularëve të vjetër sa më besnikë të jetë e mundur.

  Consolat e lojrave

  Madje, edhe tastierat më të famshme, me grafikë dhe karakteristika që nuk krahasohen me vitet 90, nuk kanë qenë në gjendje t'i rezistojnë duke lëshuar versionin e tyre të Lojërave të Gjarprit . Të gjithë ata kanë përfshirë diçka të re në versionin e tyre të ri, por duke ruajtur thelbin e tyre të Lojërave të Gjarprit. Midis tyre janë PSP, Play Station 3, WII, Nintendo DS dhe Xbox 360.

  Rregullat

  gjarpër për të lëvizshëm

  Gjarpri mbahet shumë i thjeshtë të dy vizualisht dhe në aspektin e lojës. Fokusi është tek një gjarpër, në të cilin mund të futen lojtarët katër drejtime: majtas, djathtas, lart e poshtë .

  Pikselët (mollë) shfaqen rastësisht në ekran dhe duhet kapur me kokë të gjarprit. Me çdo piksel të konsumuar, jo vetëm rezultati i lojtarit rritet, por edhe gjatësia totale e radhës me një njësi.

  Kështu, hapësira në ekran po bëhet gjithnjë e më e vogël, e cila nga ana tjetër rrit nivelin e vështirësisë vazhdimisht. Loja përfundon kur gjarpri prek buzën e fushës së lojës ose trupin tuaj.

  Si shumë klasikë të arkadave, Snake është ofruar në variacione të shumta si një lojë flash në internet për disa vjet. Në varësi të variantit, vendosen pengesa shtesë në rrugën e lojtarëve për të rritur nivelin e vështirësisë.

  Për të mundësuar një numër më të lartë të pikëve, pikë bonus janë shtuar në disa versione.

  Këshilla

  gjarpër klasik

  Gjëja qesharake në lidhje me lojë është se funksionimi i saj është e thjeshte, dhe nuk duket se është e nevojshme që ata të na tregojnë ndonjë hile për të shmangur përplasjen. Në fund të ditës kemi të gjithë ekranin që të rrotullohet pa fund. Por e njëjta gjë na ndodh gjithmonë, ne e fusim veten brenda e gjarprit trup pa asnjë mënyrë për të dalë prej andej.

  Epo, mos prisni hile të jetës së pafund ose si ta bëni një copë të Gjarprit tonë të zhduket në një mënyrë të mrekullueshme, jo. Këto janë disa këshilla të thjeshta për tu mbajtur në mend nëse duam që gjarpri ynë të rritet dhe të mos bllokohet brenda tij.

  kthehet

  Në fillim, është shumë e lehtë për të lëvizur rreth ekranit me pakuptimtë zigzagë sepse kemi mjaft hapësirë, por vjen një kohë kur kjo është e pamundur për shkak të madhësisë së Gjarprit tonë.

  Këtu ju rekomandojmë që gjithmonë të filloni kthehu rreth gjarprit nga brenda dhe jashtë , në këtë mënyrë do të shmangni lënien e kokës të bllokuar midis trupit.

  mollë

  Ky është misioni kryesor i Gjarprit tonë, ajo duhet të hajë mollë në mënyrë që të rritet. Epo, këtu është një tjetër gabim i zakonshëm, dhe kjo është ajo nuk duhet të shkosh drejtpërdrejt tek ata pa pasur parasysh këshillën e parë. Mbani trupin e Gjarprit gjithnjë nën kontroll, pasi nëse jo, ka shumë të ngjarë që të përplaseni me një pjesë të bishtit.

  Nëse është e nevojshme, skaj i mollës derisa të jeni i sigurt se keni kontroll mbi të gjithë gjarpërin tuaj.

  A e dini këtë lojë? Shpresojmë që pasi të keni historinë e kësaj loje dhe mënyrën për ta luajtur, do të shihni se si emocionuese ajo mund të jetë.

  Ju e keni këtë lojë në dispozicion këtu dhe është gjithashtu pa pagesë, kështu që nuk ka justifikime për të filluar lojën dhe për të kaluar orë të ngjitura në ekran.

  Rroftë lojërat celulare!

  Me shume lojera

  Lini një përgjigje

  Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  upload

  Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe, ju pranoni përdorimin e cookies. Më shumë informacion