Bubble Shooter


Bubble Shooter është një lojë për Android dhe iOS që kërkon mendim të shpejtë dhe synim të saktë. Loja ka një pamje shumë të gjallë dhe një lojë shumë të thjeshtë. Kontrolloni këshillat tona dhe mësoni të luani këtë lojë të varur.

Indeks()

  Si për të luajtur Bubble Shooter 🙂

  Për të luajtur Bubble Shooter në internet falas, duhet vetëm ndiqni këto udhëzime hap pas hapi:

  hap 1. Hapni shfletuesin tuaj të preferuar dhe shkoni në faqen e internetit të lojës Emulator.online

  hap 2. Sapo të hyni në faqen e internetit, loja do të shfaqet tashmë në ekran. Ju vetëm duhet lojë e goditur dhe mund të filloni të zgjidhni konfigurimin që ju pëlqen më shumë. Pasi të keni fituar një lojë, mund të niveloheni lart. Ka gjithsej 5 nivele.

  Hap 3. Këtu janë disa butona të dobishëm. Mund "Shtoni ose hiqni tingullin", Jep butonin"Luaj"Dhe filloni të luani, mundeni"Ndalo"dhe"reboot" në çdo kohë.

  Hap 4. Merrni për të eleminuar të gjitha flluskat në lojë.

  Hap 5. Pas përfundimit të një loje, klikoni "Rifillo, fillo përsëri" për të filluar nga e para.

  Çfarë është Bubble Shooter? 🤓

  flluskë-revole-Wilburn

  Bubble Shooter është një nga lojëra interaktive revole flluskë më e famshme që është e njohur, për shkak të lehtësisë së saj të lojës dhe të qenit shumë intuitiv. Mund ta thuash këtë Shtë një përzierje e dy lojëra të tjera shumë të famshme si "Tetris" dhe "lidhni katër", gjë që e bën Bubble Shooter një lojë shumë argëtuese. 

  Objektivi Bubble Shooter është shumë e thjeshtë: mblidhni sa më shumë pikë të jetë e mundur duke shkatërruar flluska me ngjyra. Për të shkatërruar flluskat, është e nevojshme të lidhni të paktën tre flluska me të njëjtën ngjyrë.

  Historia e Flluskoj revole 🙂

  revole flluskash historie

  Shtë një argëtim dhe popullor lojë puzzle të cilën ne të gjithë kemi luajtur në disa kohë. Megjithatë, shumë nuk e dinë se rrënjët e saj janë në një lojë që doli në arkadat japoneze në vitet '80, dhe fillimisht u quajt Bubble Bobble. Vetëm në vitet 90 arriti në Perëndim, por me disa ndryshime nga loja origjinale.

  Bubble Bobble Wasshtë lëshuar në vitin 1986 në arkadat japoneze. Në të, dy dragonj të vegjël, Bub dhe Bob, po përballeshin me një Aventura, me disa elemente të enigma dhe beteja kundër armiqve tematike në secilën fazë.

  Me një grafik sipas kohës, dhe të kujton karikaturat japoneze, juego spikati në treg për të qenë argëtuese dhe Addictive, diçka thelbësore për një Arcade. Për më tepër, ishte një nga lojërat e para që përdori konceptin e "mbaresa të shumëfishta", diçka që do të bëhej e njohur vetëm në lojërat më moderne. Në varësi të performancës së lojtarit, fundi i aventurës mund të jetë i ndryshëm

  Si në fillim, loja ishte e suksesshme vetëm në Japoni,  në 1994, kompania e prodhimit Taito vendosi të shpëtojë personazhet e saj të famshëm dhe t'i lëshojë në një titull të ri. Këtë herë thirri Bubble Puzzle dhe me mekanikë të pastër të enigmave. Loja ishte një hit i menjëhershëm.

  Me këtë version të ri, ata arritën të bënin diçka ndryshe nga ajo që ishin mësuar. Ata lënë mënjanë platformat me armiq për të na bërë të hyjmë në lojë puzzle e copave që përputhen me të njëjtën ngjyrë për të fituar pikë. Por, ndryshe nga Tetris, një tjetër hit i kohës, pjesët erdhën nga poshtë lart, lëshuar nga Bub dhe Bob.

  Nëse mbushni ekranin me copa, do të merrni një Game Over. Ndër pjesët që u hodhën, të cilat ishin flluska uji, ishin villains e lojës klasike për referencë.

  Dy lojtarë ata mund të marrin pjesë në mënyrë bashkëpunuese dhe të marrin pikë së bashku. Ideja ishte për të prezantuar personazhet e dekadës së fundit me një brez të ri lojtarësh, por këtë herë me një fytyrë të re. Dhe funksionoi.

  Llojet e revoleve të flluskave

  flluskoj

  Ekzistojnë më shumë se 30 versione të kësaj loje të famshme, por më të rëndësishmet të krijuara për video consoles do të ishin:

  • Ultra Bust-A-Leviz dhe mister Bobble Live për konsolën Xbox.
  • Bust-A-Leviz Deluxe për PSP.
  • Puzzle Bobble 3D për Nintendo (3DS).
  • Puzzle Bobble Online ekskluzivisht për PC.
  • Mister Bubble Disney (iOS).
  • Flluskë zjarri, Free.

  Nga të gjithë ata që përmenden, pa dyshim, kloni më i suksesshëm i Bust-A-Move është Revole Bubble 

  Bubble Shooter ka një vështrim i thjeshtë me një propozim të drejtpërdrejtë. Këtë herë loja nuk ka të bëjë aq me futjen e elementeve klasikë të serive nga të cilat ishte frymëzuar, por përkundrazi, me mirëmbajtjen e gameplay Addictive që e bëri atë të popullarizuar.

  Loja mban skemën e hedhjes së sferave lart me shigjetën, për të përputhur ngjyrat e tyre dhe shënuesin e pikës. Dallimi i madh është se Bubble Shooter ofrohet falas në shfletuesit ose aplikacionet mobile, ndërsa origjinali i tij është menduar për konzollat ​​e lojërave ose PC.

  Rregullat e flluskës 😍

  lojëra me flluska

  Kryesore juaj qëllim në Bubble Shooter është hiqni të gjitha topat me ngjyrë nga ekrani duke gjuajtur topa me ngjyra me një top. 

  Mos harroni se duhet përputhen të paktën me tre topa me të njëjtën ngjyrë në mënyrë që të gjitha këto të shpërthejnë, dhe kështu të përfundojë ekrani me të gjitha topat e eleminuara. Ngjyrat e topat që dalin nga tyta janë të rastësishme, kështu që nuk është aq e lehtë sa tingëllon.

  Për ta bërë këtë, duhet të prekni ekranin në drejtimin në të cilin dëshironi të qëlloni me top duke marrë parasysh ngjyrën e topit që është shkrepur për të gjetur të barabartë. 

  Përveç që kemi tonat habilidad Kur zgjidhni se ku t'i vendosni topat, është gjithashtu shumë e rëndësishme që t'i keni qellim i mire. Qëllimi i gabuar ose në drejtim të gabuar mund të çojë në një rezultat fatal.

  Duhet të keni kujdes sepse nëse rreshtat e topave me ngjyrë arrijnë në kanion, ju keni humbur loja dhe duhet ta filloni nga e para.

  Këshilla

  Nëse ju kanë mbetur disa topa për të përfunduar lojën, ose ngjyrat e topit që dalin nga tyta nuk ju ndihmojnë të eleminoni topat, ne do t'ju tregojmë këtë mashtrim.

  Vendosni topat me ngjyra që nuk ju intereson rreth një (ose disa) me të njëjtën ngjyrë që keni tashmë në ekran, për shembull në dy topa trëndafila Këto topa të parë do të veprojë si bazë nga sa më poshtë, dhe pasi të keni marrë atë ngjyrë ju duhet thyej atë themel, të gjitha topat që janë mbi të gjithashtu do të zhduken.

  Kështu që ju mund ta përfundoni ndeshjen fitimtare dhe të parandaloni që topat të arrijnë në top duke bërë që të humbni.

  Me shume lojera

  Lini një përgjigje

  Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  upload

  Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe, ju pranoni përdorimin e cookies. Më shumë informacion