Aplikacioni më i mirë për akordimin e instrumenteve me tel


Aplikacioni më i mirë për akordimin e instrumenteve me tel

 

Grant instrumenti juaj është atje operacioni kryesor para se të filloni të luani për të shmangur prodhimin e tingujve që nuk janë të këndshëm për ju dhe audiencën tuaj. Për të akorduar një instrument, mund të përdorni një shënim referimi të siguruar nga një instrument tjetër, të tilla si një piano ose një pirun akordimi.

Me kalimin e kohës, në sajë të teknologjisë, akordatori janë evoluar në versione elektronike, pedale dhe kapëse për të bërë të mundur akordimin e një instrumenti edhe me anë të smartphone. Në fakt, ka të mira aplikimet që ju lejojnë të akordoni baset, kitarat, ukulelet, etj. me rezultate të mira dhe në pak çaste. Natyrisht, të presësh një nivel të lartë saktësie është e paimagjinueshme, por duke marrë parasysh që shumica e aplikacioneve janë falas, rezultati përfundimtar duhet të konsiderohet më se i kënaqshëm.

LEXONI EDHE: Programet e krijimit të muzikës (softueri falas DAW)

Në këtë postim do të flasim për aplikacionet më të mira për akordimin e instrumenteve me tel ...Shkojme!

1) TUNER KREU: markë e pronarit Korporata Roland, i njohur për kitaristët për pedale, kokë ka vënë në dispozicion të përdoruesve një aplikacion falas për të akorduar instrumentet e vargut që rezulton të jetë asgjë më shumë sesa riprodhimi virtual i Akordues kromatik (akordues pedale). Akorduesi kryesor është një aplikacion shumë i mirë që gjithashtu mbështet ekranin horizontal, i disponueshëm si për android që për iPhone.

2) TUNE FENDER: prodhuesi i mirënjohur i kitarave dhe instrumenteve të tjerë nis aplikacionin e tij për të akorduar kitarën, duke e bërë të disponueshme për përdoruesit 26 llojet e akordimeve.

Për të akorduar kitarën tuaj, Fender ofron 3 mënyra të ndryshme:

  • auto.tune me të cilin kitaristi drejtohet në akordim derisa të merret tingulli adekuat;
  • udhëzues me të cilin përdoruesi mund të zgjedhë instrumentin e duhur për tu akorduar duke luajtur vargun në kokën virtuale;
  • me ngjyra ku të gjitha shënimet janë në dispozicion.

Aplikacioni ekziston si në version android që në version iPhone dhe është falas.

3) KITAR TUNA: ekzistuese për të dy android të dyja për iPhone, aplikacioni ju lejon të akordoni lloje të ndryshme të instrumenteve me tel. Përveç akordimit standard llojet e tjera të radhëve si lirim për 7 ose 12 kitarë me tela, si dhe një metronom. Ton kitare gjithashtu siguron 4 Bazat muzikore me të afërm tablaturë dhe një tipar që eliminon zhurmat e ambientit që mund të ndërhyjnë në rregullimin. Aplikimi është falas por ekziston edhe një version PRO Kërkon pagesën e një pajtimi mujor.

4) N-TRACK: në dispozicion të dy në Dyqan Lojërash që në dyqan mollësh, Me N-pista Possibleshtë e mundur të akordoni çdo instrument thjesht duke u afruar te smartphone dhe duke dridhur telin. Ju mund të personalizoni grafikët dhe të akordoni manualisht instrumentin duke zgjedhur fretboard. Për më tepër, akorduesi mund të kalibrohet për të kryer akordime të veçanta. Aplikimi është falas por ekziston edhe një version PRO pagesës.

5) TUNER PUR GUITAR PRO: në dispozicion për të dy android të dyja për iPhone, aplikacioni është versioni smartphone i guitarpo.com. Shtë një akordues kromatik Mund të përdoret për çdo instrument me tela dhe ka saktësi të mirë shënimi.

6) TRAJNUES TUNER: është një akordues kromatik, e dobishme për të gjithë instrumentet me tela. Grafikë e mirë dhe saktësi e mirë në akordimin e instrumentit.

Trajner akordues ekziston të dy në version falas i cili fatkeqësisht ka një reklamë shumë invazive, ose një version që përfshin i paguar e një pajtimi javor ose mujor dhe që ju lejon të përdorni deri në 80 lloje akordimesh. Duhet të theksohet se pajtimi është mjaft i shtrenjtë. Availableshtë i disponueshëm vetëm në Apple Store për iPhone.

7) TUNERI DHE METRONOMA: është një aplikacion falas në dispozicion si në Dyqan Lojërash që në dyqan mollësh, i cili i siguron përdoruesit një akordues kromatik dhe për këtë arsye i përshtatshëm për lloje të ndryshme të instrumenteve me tel. Muzika fletë gjithashtu mund të ngarkohet për praktikë. Aplikacioni gjithashtu vjen me metronom, i disponueshëm në modalitet fanar nëse vëllimi nuk është i mjaftueshëm.

LEXONI EDHE: Programet dhe aplikacionet për krijimin e pjesëve mbështetëse

 

Ju gjithashtu mund të jenë të interesuar:
20 lojërat më të luajtura në kompjuterë në vitin 2020 vajzë e butë egirl dhe vajzë vsco çfarë do të thotë secili stil 15 lojra falas online bros super mario për kompjutera si të zhbllokoni Adobe Flash Player në Firefox dhe buzë të kromit chat video falas me të huajt për të takuar dhe biseduar aplikacione më të mira çfarë është kwai aplikacioni krijon video për të ndarë statusin dhe historitë lojërat më të mira io ku luani të gjitha së bashku në kompjuter dhe smartphone shfletuesi më i mirë për kutinë televizive android dhe zjarrin për të hapur video dhe faqe në internet ngarkoni listat iptv për t'i parë ato në TV smart smart chromecast android etj. si të përdorim adb anësor për të instaluar rivendosjen e azhurnimeve rom lojtar sode për të parë videot e acestream dhe torrent gjithashtu në chromecast si të rrotullohen objektet në sims 4 lironi hapësirën e kujtesës në shkopin e TV zjarrit nëse është i ngadaltë ose i gabuar ri-akordoni tokësorin dixhital që do të thotë dtv dhe ATV përdorni instagram nga pc për të ngarkuar fotografi dhe për të postuar histori si të rinoni në sims 4 programet më të mira të kalendarëve dhe kalendarëve për kompjuter falas dhe në anglisht shkarkoni Google Chrome për kompjuter me instalim offline si të lidhni të dhënat e konami id në lojërat sportive mobile pes 2020 lojërat më të mira për strategji rts për kompjuter falas aplikacionet më të mira për të lexuar manga dhe për ta shkarkuar atë në kompjuter android dhe iphone 20 lojrat më të mira falas online që luajnë rol për kompjuterë si të rregulloni cilësimet e kontrastit dhe shkëlqimit të kamerës në një kompjuter Windows krijoni një profil të rremë në facebook një status të rreme një postim ose një bisedë lojërat më të mira të tetris në internet dhe multiplayer luaj muzikë mp3 dhe këngë PC në alexa jehonë dhe google home program falas për hartografimin e mendjes dhe mendjes shkarkoni pes në kompjuter falas dhe multiplayer me efootball pes 2020 lite përqendrohuni në imazhe të paqarta dhe jashtë fokusit Shfletuesi më i mirë për kutinë e TV android dhe shkopin e zjarrit për të hapur video dhe faqe në internet / # 2) _Mozilla_Firefox " 50 lojëra jashtë linje për të luajtur pa internet në android dhe iphone Simulatorët falas të ngasjes së kompjuterit për të mësuar se si të drejtoni makinën programet e nevojshme në pc për të luajtur ndonjë lojë 30 lojëra më të mira me super grafikë për android dhe iphone falas parametrat audio të mikrofonit dhe stereo mix në ndryshimet në kompjuter tiktok bot për çfarë shërbejnë dhe cilat janë më të mirat si të krijoni një skedar grupi bat në Windows për të kryer operacione të shpejta si të instaloni mod në sims 4 si ta ktheni televizorin në një video dhe aplikacion të fireplace mashtrimet më të mira të aftësive në sims 4 si të çaktivizoni antivirusin mbrojtës të windows në windows 10 hile për të marrë shtëpi falas në sims 4 modat më të mira për të rriturit sims 4 si të anuloni një pajtim Netflix dhe të fshini llogarinë tuaj luftërat me yje dhe lojërat e udhëtimit në hapësirë ​​për kompjutera dhe falas online këshilla se si të ftohen miqtë në telegram përmes mesazheve të tjerë fshini dosjen onedrive nga explorer skedari Windows 10 për të biseduar falas en si të ngarkoni fotografi në facebook me cilësi të lartë si të hapni skedarë xml ose xml p7m faturë elektronike sv / hur njeri skapar ett google konto për pojkar dhe dridhje si të shkarkoni skedarë swf dhe të luani lojra flash në kompjuterin tuaj krijoni animoji në android dhe iphone me zepeto avatarin e animuar shoqëror udhëzues për të afruar qendrën universale të mediave për smartphone dhe tableta PC krijoni video looping boomerang dhe redaktoni ato app android 12 botët më të mirë për mosmarrëveshje në vitin 2020 8 faqe në internet për të krijuar avatar në stilin anime falas si të shikoni dazn në tv zjarr chromecast ose tv të zgjuar programe chat falas për PC lan dhe messenger për zyrën si të dëgjoni muzikë nga youtube në jehonë alexa si të sinkronizoni audio dhe video procesi i ekzekutueshëm i shërbimit antimalware atë që bën në Windows 10 lojërat më të mira 3D makinës dhe makineritë garuese falas për kompjuterë Primeos është android për PC provoni atë në një memorie USB lojërat më të mira muzikore falas për kompjutera ku mund të luani në ritëm ja / PC Mac Shkoj 12 lojërat më të mira në internet për të luajtur me miqtë në pajisjet mobile dhe kompjuterët tr hiqni dritaret e vjetra dhe hiqni skedarët e mëparshëm të instalimit të dritareve si të shikoni kanalet televizive në chromecast pa antenë si të shikoni netflix falas dhe pa paguar instaloni aplikacione android në TV me shkop zjarri nga APK ose dyqan që është porta e parazgjedhur ip 192 168 1 254 ose 192 168 1 1 2 mundësi që kufizojnë gjerësinë e internetit për të çaktivizuar në dritare PC wifi shpesh shkëputet ose shkon me ndërprerje të zgjidhjeve pixelate ose turbulloni një foto për të mbuluar fytyrat ose për të shkruar rikuperoni skedarët dhe fotot e fshira nga kartat e kujtesës dhe shkopin e USB lojëra më të mira falas RPG mmo për kompjuterë për të luajtur në vitin 2019 ndarë ekranin në android për të përdorur dy aplikacione së bashku udhëzues shkop tv zjarri amazon me aplikacione mashtrimesh dhe veçori të fshehura transmetim iptv në tv zjarri në Amazon dhe chromecast 5 lojtarë për spotify premium në kompjuter me funksione të shumta efektet e tingujve tinguj dhe zhurma për të shkarkuar dhe dëgjuar ndryshoni ngjyrat, sfondin dhe pamjen e facebook në kompjuterin tuaj mësoni të shkruani në kompjuterin tuaj pa kërkuar dhe shtypni shpejt zgjerimet më të mira sims 4 si të transferoni bisedat whatsapp nga android në iOS bn / hiqni sfondin nga fotot dhe kornizat shpejt si për të ngritur vëllimin mbi maksimumin në kompjuter ko / PC YouTube 음악 으로 음악 을 업로드 하여 컬렉션 을 온라인 에 보관. historia e bisedave në facebook dhe mesazhesh gjeni mesazhe fshirëse ose shkarkuese ndryshime midis fletoreve që do të thotë ultrabook ose fletore alternativa më e mirë për kodi për të trajtuar shikimin e filmave dhe videove si të kontrolloni ngrohjen me amazon jehonë dhe alexa si të bëni thirrje video whatsapp nga kompjuteri juaj dhe smartphone si të korrni dhe ndryshoni përmasat e videos në android dhe iphone latente e humbjes së paketave të rrjetit dhe mashtrim se si të kontrolloni dhe zgjidhni tiktok udhëzoni se çfarë është dhe si të filloni të shikoni dhe krijoni video si të shkarkoni dhe instaloni fifa 20 pc xbox one ps4 dhe ndërroni lojërat lojtari më i mirë iptv për të parë iptv lehtë ru / ка активировать микрофон в хроме kopjoni disqet DVD ose Blu ray në dritare me djegien programe për të kopjuar skedarët më shpejt dhe me pauzë në kompjuterat e Windows bëni drita automatike të Krishtlindjeve për dekorime të zgjuara si të përdorim tela për të kapur informacione në rrjet dhe për të përgjuar trafikun shkarkoni bimë vs zombies 2 për PC Farë është fjala për dhe ndryshimi me notepad shkarko mesazhi lite aplikacionin e lehtë të bisedave në facebook bllokoni aksesin në internet për një program me firewall të Windows si të crimp kabllot LAN Ethernet në madhësi të ndryshme ja / apk ア プ リ ケ ー シ ン が ウ イ ル で あ か ど う か を す す 方法 si të shkarkoni plex në pc tv android ios nas provoni shfletuesin e lojës opera gx që kufizon përdorimin e dashit dhe CPU-ve lojërat më të mira falas online për fëmijët në kompjuterë për të mësuar dhe argëtuar si të printoni nga android në çdo printer si të rivendosni aplikacionet e fshira duke përdorur një vpn në kutinë televizive chromecast të tv firetv dhe tv të zgjuar si të vendosni bots në mosmarrëveshje dhe automatizoni funksionet e serverit në / sode player për të parë akestream dhe torrent videos gjithashtu në chromecast Si të rregulloni nëse një aplikacion rrëzohet për mbrojtje në Windows 10 si të bëni pagesa të pashtershme ose anonime ja / huawei マ ー ト フ ン で フ ォ ン ト を 変 更 す る çaktivizoni bllokuesin e skedarëve të ekranit të zgjuar të dritareve exe si të lidhni altoparlantët kabllorë të kuq dhe të zi me PC ose TV skanerët më të mirë falas për kompjuterë me Windows 10 7 dhe 8 saktë sytë e kuq në fotot flash si funksionon telonimi për të dërguar mesazhe anonime aplikacioni më i mirë për iphone dhe ipad për të parë video dhe filma programe për ekstrakt të blu ray dekodimit dhe regjistrimit përdorni 7zip për të hapur dosjet rar zip dhe skedarët e kompresuar përdorni zoom ose takohuni nga televizori me ose pa kromekast çfarë do të thotë televizori inteligjent cilat janë avantazhet dhe disavantazhet përdorni ups si një bateri për kompjuterin tuaj kur energjia nuk funksionon shndërroni Windows 10 në Windows XP si të lexoni gazetat në internet nga smartphone tuaj falas rikuperoni mesazhe nga të dërguarit në facebook lojëra snajperi me pushkë snajper dhe snajperë në android dhe iphone mikser falas audio për programet PC 8 për të dëgjuar muzikë të përzier lojërat më të mira në internet në html5 për të luajtur falas vendosni riprodhuesin e paracaktuar për muzikë dhe dritare të videos rrugë luftëtar 2 lloj lojërash luftarake për kompjuterë luaj për të ndërtuar një kompjuter në një imitues 3D pt / volte para o faqes së vjetër klasike mos bëni Facebook pa Chrome si të shohësh miq të fshehur në facebook si të krijoni video të rreme të thella me fytyrën time kartolina të animuara me video, foto dhe muzikë Lista pes 2020 tregon dhjetë premtime më të lira për lojërat sportive master league prerë skedarët audio ndarë dhe bashkojë këngë dhe mp3 muzikë 15 programet më të mira pl / jak zablokować dostęp do witryn dla dorosłych ze smartfonów i tabletów komputerów PC Mac si të telefononi falas direkt nga shfletuesi juaj qasje direkte në internet të gjitha mënyrat për të parë netflix në 4k uhd shtoni një sundimtar në ekranin e kompjuterit tuaj ndryshoni cilësimet e audios dhe të barazimit në Windows 10 krijues i filmit fi / palaa vanhaan klassiseen facebook sivustoon kromilla pes 2020 ekipet më të mira master ligë krijoni imazhe 8-bitëshe nga e para dhe shndërroni fotot në artin piksel 100 lojërat më të mira për android që mund të shkarkohen falas në smartphone tuaj si të instaloni një keylogger për të spiunuar në mënyrë sekrete për të blerë përbërjen botëve virtuale biseda 3d dhe lojëra online si jeta e dytë lojërat më të mira multiplayer pvp për PC xbox dhe playstation falas për të luajtur si të shkarkoni lojëra sportive pes 2020 lite falas në PC me avull ps4 dhe xbox one projektoni windows 10 në TV me lidhje wireless të mrekullueshme në ekran kthehu në faqen e vjetër klasike të facebook në krom macos big sur aplikacionet e rinovuara nga hartat në safari dhe mesazhet jdownloader programi më i mirë për shkarkime të njëkohshëm nga interneti lojëra bilardo në iphone ipad dhe android 8 pishinë pa top rikuperoni skedarët e bllokuar nga ransomware dhe malware si cryptlocker si të konfiguroni dns private në android faqet për të zgjidhur ushtrimet e matematikës dhe algjebër me hapa dhe llogaritje të padukshme në facebook dhe offline në chat dhe mesazher ndani koston e netflix spotify ose faqeve të tjera me pagesë modat më të mira të veshjeve në sims 4 hiqni krijimin e faqeve në internet të një adware të pasigurt të përfshirë në antivirus avg tiktok dhe aplikacionet për të krijuar video virale duke kënduar dhe kërcyer vendosni një orë alarmi në një kompjuter me kohëmatës Windows 10 problemi i ekranit të zi pl / najlepsze gry pvp dla wielu graczy na PC xbox i playstation falas për të luajtur ru / si do të duhej të binte në kurth për sa i përket zgjedhjeve me planin dhe planin e PC Mac shfletues i shpejtë dhe modern uc për kompjuter me funksione të integruara dhe shtesa kromi aplikim për të parë futbollin drejtpërdrejt në android dhe iphone kafshë PC që lëvizin vetë në ekran dhe mbajnë shoqëri aplikacionet më të mira për të gjeneruar otp për qasje të sigurt në faqet si të ruani imazhe ose statusin e videos në whatsapp modifikoni android me adb pa ndryshuar os ose rom si të shkarkoni videot pinterest Aktivizuesit e Kms për të kollitur Windows 10 janë të rrezikshëm, shihni zgjidhje alternative laptopët më të mirë me bateri të heqshme 15 programe për të regjistruar ekranin Çfarë bën procesi i izolimit grafik të pajisjes audio windows faqet dhe aplikacionet më të mira për të krijuar pemën familjare firmosni pdf dhe dokumentet në ipad PC PC dhe Mac bs / kako povezati bežičnu tastaturu sa pametnim televizorom shkarkoni dhe instaloni fortnite në dyqanin zyrtar të lojës android dhe modifikuar apk riparoni sektorët e këqij të diskut në sdd ose hard drive truket sekrete të mesazheve në facebook dhe simbolet e bisedës vazhdoni të përdorni Windows 7 në mënyrë të sigurtë në vitin 2020 de / Optimieren Sie die PC Hardware 10 Tools për Testim dhe Mbrojtje cilat shërbime të windows mund të çaktivizohen për të shpejtuar kompjuterin tuaj dërgimi i fotove të përkohshme që zhduken pas shikimit nintendo ds emulator në dritare për të luajtur nd ndeshjet në kompjuter shërohen mesazhet e fshira në whatsapp dhe rivendosni kopjen rezervë amazon alexa si të krijoni rutina dhe komanda të reja zëri riparimin e PC dhe winsock në Windows 10 krijoni një server në shtëpi për të ndarë burime në internet shkarkoni muzikë mp3 në android dhe iphone aplikacionet më të mira si të përdorni alexa ose ndihmësin e google në makinë asfalt 9 legjenda për iphone android dhe loja më e shpejtë e makinës kartat më të mira falas të kreditit falas si të bëni fotografi me efektin e paqartë të sfondit të bokeh ja / PC ら YouTube の 音 楽 に 音 を ア ア プ ロ ー し て 、 コ レ ク ョ ン を オ ン コ レ に ン を オ ン ラ イ ン ち ち ” Audio audio 3D i kufjeve në Windows 10 me atmosferë zërit dhe dolby krijoni karikaturat dhe videot tuaja në internet jam / shkarkoni telegram për android pc dhe iphone çinstaloni dhe hiqni bonjour dhe mdns korrespondent exe nga itunes si të postoni foto dhe video në historitë e instagramit në PC në vitin 2020 aplikim për të mjegulluar sfondin e fotografive në android dhe iphone si të dëgjoni muzikë në komanda zanore të google alexa dhe siri si të përdorni tutubox në ios për të shkarkuar aplikacionin për guida falas lojëra në wifi lokale me smartphone tuaj përmirësoni ndjeshmërinë e miut dhe saktësinë e treguesit çfarë të bëni nëse interneti thotë urime që keni fituar si ta shmangni ose bllokoni atë për të parë anime 15 faqet më të mira në facebook për të mbajtur argëtim dhe interesante aplikim për të provuar prerjet e flokëve dhe ngjyrën e flokëve kur Apple TV 4k vlen për të mirat dhe të këqijat aplikim për të parë filma falas dhe transmetim si të lexoni skedarët h 265 fotografi në kompjuter, TV dhe smartphone si të krijoni një lidhje interneti pppoe për të bërë intro shtesat për whatsapp në ueb nëse kompjuteri mbyllet vetëm me një mbyllje të papritur se çfarë të bëjë truket më të mira për të ndërtuar në SIM 4 si të hiqni flash player nga Windows 10 përgjithmonë si të rritet ulja ose normalizimi i vëllimit audio të këngëve në mp3 si të shpejtoni nxjerrjen e skedarëve zip dhe rar zgjidhja e problemeve dazn çfarë nënkuptojnë kodet e gabimeve shikoni refuzuar ose fshirë në pritje të kërkesave të mikut në facebook për të blerë lojëra video si të pasqyroni ekranin e iphone në mac cilësimet e ndihmës google në iphone android në fole shndërroni mkv në avi ose djeg mkv në DVD sudoku falas në fjalëkalime kompjuterike dhe mazes online dhe të shtypshme si të shikoni TV tani në televizorin tuaj pa dekoduesin e qiellit rrotulloni videon nëse është vertikale ose e përdredhur

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

upload

Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe, ju pranoni përdorimin e cookies. Më shumë informacion