Aplikacionet më të mira për krijimin e diapozitivave për Android dhe iPhone


Aplikacionet më të mira për krijimin e diapozitivave për Android dhe iPhone

 

Aplikacione për të krijuar slideshow Ata janë gjithnjë e më të kërkuar në sajë të faktit se çdokush mund të ndihet si një profesionist që modifikon fotografitë e tyre me efekte të veçanta dhe i ndan ato me "publikun" e tyre.

Faktorë të ndryshëm mund të ndikojnë në zgjedhjen e aplikacionit për t'u përdorur, siç janë:

 • la lloji i efekteve- Çdo aplikacion me vlerë të kripës së tij duhet të ofrojë shumë cilësi të mirë, megjithëse padyshim që nuk duhet të supozojmë se një efekt, sado befasues që të jetë, mund të jetë i mjaftueshëm për të krijuar një prezantim të çmendur;
 • la lehtësia e përdorimit: komandat dhe shiriti i veglave duhet të jenë intuitivë për ta bërë punën më të lehtë për përdoruesit;
 • la lehtësinë e ndarjes: opsionet e ndarjes duhet të jenë brenda mundësive të .... klikoni !!

Në këtë artikull, ne do të përpiqemi të sigurojmë një udhëzues të dobishëm për të gjithë ata që duan të provojnë fatin e tyre me aplikacione prezantimi duke përshkruar veçoritë, pro dhe kundër. Për t'i bërë gjërat më të lehta, ne do ta ndajmë artikullin në tre seksione, një kushtuar ekskluzivisht përdoruesve android, një kushtuar ekskluzivisht përdoruesve iPhone dhe një kushtuar aplikacioneve ekzistuese të prezantimit me diapozitivë në të dy Versione

LEXONI EDHE: 30 aplikacione për të redaktuar videot dhe modifikuar filmat (Android dhe iPhone)

Indeks()

  Aplikacioni më i mirë për prezantimin me diapozitivë për Android

  a) Foto FX Live Wallpaper:

  Pa dyshim, është aplikacioni më i njohur në industri me më shumë se 13 milion shkarkime.

  Aplikacioni ofron shumë funksione, duke ju lejuar të ngarkoni fotografi, të dizajnoni prezantime, të shtoni animacione, të vendosni ngjyra, efekte dhe shumë më tepër. Foto FX Live Wallpaper Ka një redaktues të shkëlqyeshëm fotografish, është i personalizueshëm dhe ju lejon të krijoni sfonde me cilësi të lartë. Përveç kësaj, është shumë intuitiv dhe për këtë arsye është i lehtë për t’u përdorur edhe për më pak përvojë.

  Disavantazhet përfshijnë pamundësinë për të lëshuar kamerën me zbatimin e aplikacionit, tendencën për të prishur kur ka shumë dosje të hapura dhe mungesën e rrotullimit automatik të fotografisë.

  e dyta) Slideshow foto dhe krijues video:

  Ky aplikacion ofron një përvojë krijimi me të vërtetë optimale të shfaqjes së dritareve falë kombinimit të një ndërfaqeje intuitive dhe mjeteve të përparuara.

  Slideshow foto siguron një numër të madh efektesh, filtrash dhe kornizash, të shoqëruara nga një menaxhim praktik i përmbajtjes që e bën të lehtë krijimin e diapozitivave cilësorë duke shtuar klipe të përfshira në galeri në dosje të ndryshme. Në të njëjtën kohë, është e vështirë të ndash videot e ruajtura; gjithashtu, cilësia e imazhit ndryshon në përputhje me nivelin e zgjedhur.

  C)PIXGRAM - Slideshow i Fotografive të Muzikës:

  Ky aplikacion për krijimin e diapozitivave e bën të lehtë për këdo që të ngarkojë foto, të zgjedhë muzikën e tij të preferuar, të shtojë filtra dhe efekte, të krijojë shfaqjen e vet të prezantimit dhe ta ndajë atë me botën dhe është padyshim aplikacioni ideal për fillestarët.

  Pixgram ju lejon të ruani shfaqje prezantimesh në formate të ndryshme, ka një gamë të shkëlqyeshme filtrash dhe kërkon përdorimin e muzikës personale. Mund të mos jetë aplikacioni më profesional në treg, por bën punën.

  ri) Krijuesi i prezantimit:

  Krijuesi i prezantimit nuk gëzon namin e famshëm të aplikacioneve të paraqitura në pikat e mëparshme, por ofron mundësi vërtet të jashtëzakonshme për ata që janë fillestarë në krijimin e diapozitivave: falë një ndërfaqe të vendosur intuitiv, është shumë e lehtë të ngarkosh foto, t'i kërkosh ato, të konfigurosh luajtjen të rastësishme dhe shumë më tepër. Ekziston edhe një widget për azhurnimin automatik të fotografive, i cili ju lejon të shtoni të reja.

  Nga ana tjetër, mundësimi i funksionit të ekranit të gjerë tenton të prishet dhe nuk ka veçoritë që ofrojnë aplikacionet në të njëjtën kategori.

  une)Korniza e ditës:

  Korniza e ditës është një aplikacion i projektuar për redaktorë ekspertë dhe u ofron përdoruesve një paketë të pasur me tipare, shoqëruar me një menu të shkëlqyeshme të personalizueshme dhe paraqitje interaktive. Aplikacioni mund të përdoret në internet dhe është e mundur të krijoni shfaqje prezantuese cilësore, duke përdorur funksione të ndryshme për t'i dhënë shfaqjeve tuaja prezantuese një prekje unike.

  Për fat të keq, Dayframe ka tendencë të harxhojë baterinë e pajisjes në përdorim në një kohë mjaft të shkurtër dhe mund të jetë e vështirë për t'u përdorur për fillestarët.

  Aplikacioni më i mirë për prezantimin me diapozitivë për iPhone

  a) PicPlayPost:

  PicPlayPost është një aplikacion intuitiv që ju lejon të bashkoni lehtësisht foto, video, muzikë dhe GIF, duke e bërë atë një nga aplikacionet më të njohura të këtij lloji. Aplikacioni është i arritshëm për këdo dhe ofron funksione efektive për t'u bashkuar me lehtësi në video dhe imazhe.

  PicPlayPost Ka një ndërfaqe mjaft intuitive që ju lejon të futni deri në 9 fotografi, GIF ose video për projekt dhe t'i bëjë ato më tërheqëse me një përzgjedhje të mirë të efekteve me rezolucion të lartë.

  Muzika e kufizuar në mënyrë të vendosur për Slideshow dhe aplikimi i një filigranë në Slideshow, edhe pse të personalizueshme, nuk janë shumë të këndshme.

  e dyta) SlideLab:

  SlideLab ju lejon të transformoni fotot në video në vetëm disa minuta duke futur muzikën e integruar ose të personalizuar në aplikacion. Shfaqjet diapozitivësh të krijuara mund të ruhen në pajisjen mobile, duke mbajtur madhësinë e tyre origjinale, ose të ndahen në profilet e tyre sociale tashmë të përshtatura me rezolucionin e kërkuar nga rrjeti social në të cilin ata duan të ndajnë. Aplikacioni gjithashtu ofron një gamë të gjerë filtrash për t'u aplikuar në imazhet tuaja.

  E meta e vetme SlideLab nuk lejon përdorimin e muzikës nga iTunes për të ndarë në Facebook O Instagram. Stillshtë akoma një aplikim i jashtëzakonshëm.

  C) Drejtori i prezantimit të fotografive:

  Drejtori i prezantimit lejoniPhone / iPad për t'u bërë një platformë për prezantime diapozitivësh, duke përdorur fotot e ruajtura në pajisje. Numri i efekteve të ofruara është emocionues, veçanërisht duke marrë parasysh që aplikacioni ju lejon të ruani shfaqjet prezantuese në HD edhe në ekran të plotë. Përveç kësaj, aplikacioni ju lejon të ndani shfaqje diapozitivash në rrjetet sociale pa vështirësi.

  Drejtori i prezantimit Ka një redaktues shumë të thjeshtë dhe intuitiv të fotografive dhe gjithashtu ju lejon të krijoni video muzikore.

  Përkundrazi, shpejtësia e përpunimit mund të komprometohet nga kujtesa eiPhone. Pavarësisht kësaj, ai është ende pa dyshim krijuesi më i mirë i prezantimeve me diapozitivë IOS.

  ri) PicFlow:

  Picflow Nuk i ka të gjitha tiparet që ofrojnë aplikacionet e tjera, por është një aplikacion që menaxhohet dhe kontrollohet lehtë kur bëni shfaqje diapozitivësh. Ky aplikacion ju lejon të caktoni kohën e rishikimit të secilës foto të ngarkuar dhe më pas ta rregulloni atë për të lëvizur me muzikën tuaj të zgjedhur në sfond e cila gjithashtu mund të ngarkohet ngaiPod.

  PicFlowNë vetëm disa minuta, ju lejon të krijoni prezantime dinamike dhe të animuara për të ndarë në Facebook ose Instagram, duke prerë imazhet me funksionin rrëshqitës dhe pinch dhe duke aplikuar një nga 18 tranzicionet në dispozicion.

  Fatkeqësisht, versioni falas është mjaft i kufizuar dhe kodimi i videos nuk shkon më tej 30 FPS.

  une) iMovie:

  iMovie ofron një sasi të konsiderueshme të veçorive dhe një nivel të lartë të cilësisë, duke e bërë atë një nga aplikacionet më të mira për krijimin e shfaqjeve prezantuese për iPhone. Aplikacioni ju lejon të ndryshoni audion e secilit klip që krijoni dhe ofron një gamë të gjerë të temave të filmave, tranzicioneve, efekteve të tingullit dhe titujve. Për këto arsye, shumë përdorues injorojnë aplikacione të tjera dhe përdorin iMovie për të gjitha nevojat që lidhen me redaktimin e videos ose krijimin e diapozitivave.

  Arsyet pse është dizenjuar ky aplikacion iPhone Oneshtë një nga më të mirat për krijimin e diapozitivave. Nga ana tjetër, aplikacioni nuk është shumë fleksibël dhe mjaft i vështirë për tu trajtuar për fillestarët.

  LEXONI EDHE: Krijoni video foto, muzikë, efekte si prezantimi me fotografi nga PC

  Aplikacionet më të mira për Slideshow për Android dhe iPhone

  a) VivaVideo:

  Në dispozicion për të dy pajisjet android që për iPhone , VivaVideo ka një version bazë që mund ta përdorni dhe ta shkarkoni falas. Ndërsa redaktoni imazhet tuaja, mund të zgjidhni një "modaliteti pro" për fleksibilitet më të madh dhe "menyra e shpejte" për një version më të shpejtë dhe më të automatizuar. Kamera në aplikacion ju lejon të regjistroni video ndërsa aplikoni më shumë se 60 efekte speciale. Pastaj mund të shtoni tranzicione, efekte zanore dhe madje të kopjoni videon e bërë.

  Kur të dilni nga aplikacioni, ndryshimet tuaja do të ruhen automatikisht dhe ju mund t'i kombinoni me lehtësi videot përmes veçorisë së storyboard.

  Për fat të keq, versioni falas i aplikacionit përfshin një filigran ndërhyrës në video, përmban shumë reklama dhe një limit prezantimi slidesh pesë minutash. Për të eleminuar këto zhgënjime, duhet të blini versionin pro për $ 2,99,3.

  e dyta) Movavi:

  Isshtë në dispozicion për të dy përdoruesit android për të dy përdoruesit iPhone dhe ofron shumë opsione për të redaktuar shfaqje diapozitivash, fotografi, video, dhe më shumë. Movavi Freeshtë falas dhe redaktimi i tij i videos dhe audios ofron një përvojë profesionale, si dhe aftësinë për të përfshirë efekte me cilësi të lartë dhe për të punuar me shumë formate të ndryshme video. Possibleshtë e mundur të normalizoni zërin, të regjistroni direkt nga ekrani për të kapur thirrje video ose aktivitete të tjera që ndodhin në kohë reale në pajisjen tuaj dhe madje dixhitalisht të krijoni ose retusoni një foto me lehtësi.

  Ka edhe karakteristika të tjera interesante si aftësia për të krijuar titra të personalizuar. Movavi Ekziston gjithashtu në një version të paguar, opsionet e të cilit i parë dalje $ 59,95. Disa përdorues i kanë gjetur mjetet e vështira për t'u përdorur nëse nuk janë të teknologjisë.

  C) MoShow:

  Isshtë në dispozicion për të dy android që për IOS dhe është një aplikacion perfekt për krijimin e prezantimeve për Instagram newsfeed sepse formaton videon në katror. Sidoqoftë, deri më sot, ai ka një opsion të formatit portret që është ideal për të Instagram para y IGTV. Versioni falas i këtij aplikacioni kufizon një prezantim fotografik katror në 30 sekonda dhe një prezantim vertikal të fotografisë në 11 sekonda, gjë që është mjaft zhgënjyese.

  Gjithcka, MoShow do të jetë e vështirë të përdoret pa investuar në versionin pro. Aplikacioni MoShow bregdet i plotë $ 5,99 në muaj ose $ 35,99 nga viti.

  Konkluzione

  Siç mund ta merrni me mend lehtësisht, ka shumë aplikacione të dedikuara për redaktimin e fotove dhe videove dhe shpesh është e vështirë të kuptojmë dhe të zgjedhim se cilat janë më të përshtatshme për nevojat tona dhe t'i përshkruajmë të gjitha.

  Ne kemi provuar; Tani mbetet vetëm të fillojmë biznesin!

  LEXONI EDHE: Aplikim për të krijuar histori nga fotot dhe videot muzikore (Android - iPhone)

   

  Lini një përgjigje

  Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  upload

  Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe, ju pranoni përdorimin e cookies. Më shumë informacion