8 programet më të mira të kamerave në internet për Windows, macOS dhe Linux

8 programet më të mira të kamerave në internet për Windows, macOS dhe Linux

8 programet më të mira të kamerave në internet për Windows, macOS dhe Linux

 

Ju mund të gjeni disa kategori të programeve të kamerës në treg. Disa aplikacione përdoren për të provuar kamerën e PC dhe për të parë nëse ajo jep atë që premton. Të tjerët kanë një propozim më argëtues dhe përfshijnë filtra në imazhin e kapur. Ka edhe mundësi që ju lejojnë të regjistroni gjithçka që shfaqet për rishikim të mëvonshëm.

Më poshtë janë 8 programet më të mira për kamera në internet për Windows, macOS dhe Linux. Shikoni!

Indeks()

  1. Shumë Kam

  ManyCam ofron një numër funksionesh të dobishme për konferencën video ose regjistrimin e mësimit video. Aplikacioni ju lejon të shkruani dhe vizatoni në ekran, të shtoni imazhe në video, të përfshini forma, ndër të tjera. Alsoshtë gjithashtu e mundur të mbivendosni imazhin e kamerës me skedarë, të shfaqni ekranin e kompjuterit, ose madje edhe kamerën e telefonit celular.

  Përdoruesi përsëri mund të bëjë rregullime ngjyrash, zmadhimi, ndryshimi i errësirës, ​​si dhe të përdorë filtra dhe efekte argëtuese. Ekziston gjithashtu mundësia për të transmetuar drejtpërdrejt në platforma të ndryshme si YouTube, Twitch dhe Facebook. Ose, nëse preferoni, kurseni përmbajtje deri në 720p në versionin falas dhe 4K në versionin me pagesë.

  Videoja mund të ruhet në formate të njohura si MP4, MKV, MOV dhe FLV.

  • ManyCam (falas, me mundësi për plane të paguara me më shumë veçori dhe pa ujëra): Windows 10, 8 dhe 7 | macOS 10.11 ose më i lartë

  2. YouCam

  YouCam është një program që ofron mjete për punë dhe lojë. E pajtueshme me shërbime të ndryshme të thirrjeve me video dhe platforma të drejtpërdrejta video, ka filtra zbukurimi në kohë reale. Për të mos përmendur qindra efektet e realitetit të shtuar.

  Sa për prezantimet, përdoruesi ka burime për të marrë shënime, për të mbivendosur videon me imazhe, për të ndarë ekranin, ndër të tjera. Ndërfaqja e saj miqësore ju lejon të gjeni me lehtësi tiparet kryesore.

  Nëse vendosni të regjistroni, videoja mund të ruhet në rezolucione të ndryshme, duke përfshirë Full HD, në formatet AVI, WMV dhe MP4.

  • Youcam (me pagesë, provë falas 30 ditore): Windows 10, 8 dhe 7

  3. Testi i kamerës

  Webcam Test është një aplikacion në internet që ju lejon të provoni funksionet e ofruara nga kamera e PC tuaj në një mënyrë të thjeshtë. Thjesht futuni në uebfaqe dhe hyni në butonin Klikoni këtu për të lejuar hyrjen në identifikuesit e kamerës në internet. Pastaj shkoni te Provo kamerën time. Vlerësimi mund të zgjasë disa minuta.

  Possibleshtë e mundur të njihni të dhëna të tilla si rezolucioni, shpejtësia e bitit, numri i ngjyrave, shkëlqimi, shkëlqimi, ndër të tjera. Përveç testit të përgjithshëm, përdoruesi mund të vlerësojë aspekte më specifike të tilla si rezolucioni, shpejtësia e kornizës dhe mikrofoni. Ekziston gjithashtu mundësia për të regjistruar një video në vetë faqen e internetit dhe për ta ruajtur atë si WebM ose MKV.

  • Testi i kamerës në internet (falas): Ueb

  4. Kamera e Windows

  Vetë Windows-i ofron një program vendas të sistemit kamera web. Kamera e Windows është një alternativë e thjeshtë, por funksionale, veçanërisht për ata që kanë nevojë vetëm për funksione themelore. Duke aktivizuar modalitetin Professional në cilësimet, mund të rregulloni ekuilibrin dhe shkëlqimin e të bardhës.

  Për të qëndruar gjithmonë në kornizë, aplikacioni ka disa modele rrjeti. Ekziston gjithashtu mundësia për të ndryshuar cilësinë e videos midis 360p dhe Full HD dhe frekuencës, por gjithmonë me 30 FPS. Rezultatet ruhen në JPEG dhe MP4.

  • Kamera e Windows (falas): Windows 10

  5. Lodër me kamerë në internet

  Webcam Toy është një aplikacion i thjeshtë në internet për këdo që kërkon filtra argëtues për të marrë fotografi me kamera në internet. Thjesht shkoni në faqen e internetit dhe klikoni Gati? Buzeqesh!. Nëse shfletuesi bllokon hyrjen, jepni leje për të përdorur kamerën e PC.

  Pastaj klikoni në butonin normal për të ngarkuar të gjitha efektet në dispozicion. Ekzistojnë dhjetëra opsione, përfshirë kaleidoskopin, stilin fantazëm, tymin, filmin e vjetër, karikaturën etj. Zgjidhni atë që ju pëlqen dhe më pas shkoni te një ikonë e kamerës për t'u regjistruar.

  Rezultati mund të ruhet në PC ose të ndahet lehtësisht në Twitter, Google Photos ose Tumblr.

  • Lodër kamera në internet (falas): Ueb

  6. Studio OBS

  Shumë më tepër sesa thjesht një program në ueb kamera, OBS Studio është i njohur për pajtueshmërinë e tij me të gjitha shërbimet kryesore të transmetimit të videos. Midis tyre, Twitch, Facebook Gaming dhe YouTube.

  Por sigurisht që gjithashtu ju lejon të regjistroni imazhin e kamerës tuaj dhe të ruani përmbajtjen në MKV, MP4, TS dhe FLV. Rezolucioni mund të shkojë nga 240p në 1080p.

  Aplikacioni gjithashtu ka disa mjete redaktimi të afta për ta bërë materialin tuaj të duket profesional. Midis tyre ka veçori për korrigjimin e ngjyrës, sfondin jeshil, përzierjen e kanaleve audio, zvogëlimin e zhurmës dhe shumë më tepër.

  • Studimi OBS (falas): Windows 10 dhe 8 | macOS 10.13 ose më i lartë | Linux

  7. GoPlay

  GoPlay mund të jetë një mundësi e mirë për fillestarët, por ata duan të largohen nga bazat. Programi ofron funksione për të shkruar në ekran, si dhe për futjen e fotove. Videot mund të regjistrohen deri në 4K me 60fps dhe të redaktohen në një redaktues të integruar.

  Aplikacioni gjithashtu ju lejon të regjistroni ekranin e PC tuaj dhe të bëni video të drejtpërdrejta. Versioni falas i aplikacionit ju lejon të regjistroni video prej vetëm 2 minutash, me ujëra. Rezultati mund të ruhet në MOV, AVI, MP4, FLV, GIF ose në audio.

  • Shkoni te luani (falas, me versionin e plotë të paguar): Windows 10, 8 dhe 7

  8. Regjistruesi falas i ekranit në internet Apowersoft

  Apowersoft Free Recorder Online Screen është i përshtatshëm për ata që kanë nevojë të regjistrojnë ekranin e PC ndërsa shikojnë imazhin e kamerës në internet. Faqja ofron burime për të shkruar me dorë në ekran dhe duke përfshirë forma. Gjithçka është në internet, por para se të filloni, duhet të shkarkoni një hedhës rakete i lehtë pa PC.

  Rezultati mund të ruhet në kompjuterin tuaj si një video ose GIF, të ruhet në re, ose të ndahet lehtësisht në YouTube dhe Vimeo. Rezolucioni mund të vendoset si i ulët, i mesëm ose i lartë.

  • Apowersoft Regjistrues Online Ekrani Falas (falas): Ueb

  SeoGranada rekomandon:

  Lini një përgjigje

  Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  upload

  Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe, ju pranoni përdorimin e cookies. Më shumë informacion