7 aplikacionet më të mira që ndryshojnë ngjyrën e flokëve në kohë reale

7 aplikacionet më të mira që ndryshojnë ngjyrën e flokëve në kohë reale

7 aplikacionet më të mira që ndryshojnë ngjyrën e flokëve në kohë reale

 

Një aplikacion që ndryshon ngjyrën e flokëve mund të jetë i dobishëm për argëtim dhe mashtrim të miqve tuaj dhe për t'ju ndihmuar të vendosni me çfarë hije të pikturoni. Këto aplikacione ju lejojnë të provoni një pamje të re para se të drejtoheni në sallon, shpesh realisht. Prandaj, ekziston më pak rrezik i pendimit të mëvonshëm.

Indeks()

  1. Ngjyra e flokëve

  Ngjyra e flokëve ofron stile të ndryshme të ngjyrosjes, të tilla si treshe, i errët, i rritur ose në të gjithë flokët. Kur hapni aplikacionin, përdoruesi përballet me imazhin nga kamera, por është gjithashtu e mundur të përdorni një foto nga telefoni celular. Thjesht zgjidhni ngjyrat në pjesën e poshtme të ekranit.

  Ka mundësi të guximshme, të tilla si hije të ndryshme të gjelbër, vjollcë, blu dhe ato më të zakonshme, të tilla si bjonde, kafe dhe të kuqe. Aplikacioni gjithashtu ju lejon të ndani ekranin për të krahasuar imazhet në kohë reale. Edhe pse jo intuitiv, thjesht prekni ekranin për të bërë një foto ose prekni dhe mbajeni për të regjistruar videon.

  • Ngjyra e flokëve (falas, me blerje brenda aplikacionit): Android | iOS

  2. Fabby Look

  Zbuloni se si do të dukeshit me një ngjyrë të re të flokëve në kohë reale

  Fabby Look është një aplikacion eksperimental i Google i krijuar posaçërisht për të ndryshuar virtualisht ngjyrën e flokëve. Zbatimi i tonit ndodh në kohë reale. Thjesht prekni butonin dhe shikoni ndryshimin e kohës. Ka mundësi klasike, si bjonde, e kuqe, kafe dhe gri, madje edhe ato më pak konvencionale, si blu, rozë, portokalli, etj.

  Nëse ju pëlqen rezultati, mund të bëni një foto, në grila në qendër të ekranit dhe lehtë ta ndani atë në Facebook, Instagram, Snapchat, ndër të tjera. Programi nuk ka funksionalitete komplekse, por as nuk ka burime të personalizimit ose redaktimit.

  • Vështrim Fabby (falas): Android | iOS

  3. Instagram

  Instagram nuk është një aplikacion specifik për të ndryshuar ngjyrën e flokëve, por ka disa filtra që ju lejojnë të aplikoni nuanca të reja në kohë reale. Për ta bërë këtë, thjesht shkoni te Stories, lëvizni nëpër shiritin e efekteve nga e djathta në të majtë, deri në fund. Atëherë do të shihni opsionin Efektet e kërkimit, që duhet të prekni.

  Në ekranin që shfaqet, shkoni te ikona e lupës, e vendosur në pjesën e sipërme të ekranit në të djathtë. Në fushën e kërkimit, futni terma si flokë shumëngjyrësh o Ngjyra e flokëve dhe do të shihni një numër opsionesh filtri që ofrojnë funksione.

  Luaj dee që ju pëlqen dhe pastaj Ta provosh. Ju do të çoheni në ekranin e botimit Stories, ku mund të bëni fotografi dhe të regjistroni video, siç bëni me çdo filtër tjetër.

  Udhëzuesi Filtrat dhe efektet e fshehura në historitë e Instagram - Shikoni Si të Gjeni shpjegon tutorialin në detaje.

  • Instagram (falas): Android | iOS

  4. Rroba flokësh

  Imitues i flokëve K-POP

  Hairfit është frymëzuar nga flokët e artistëve të zhanrit të muzikës K-Pop nga Koreja e Jugut. Aplikimi ju lejon upload një foto nga Galeria ose merre atë në vend. Përdoruesi duhet së pari të zgjedhë një prerje flokësh dhe më pas të vazhdojë ngjyrosje për të ndryshuar katranin.

  Ka dhjetra opsione ngjyrash të disponueshme, përfshirë ato të modës si jargavan, rozë, vjollcë dhe jeshile. Si modeli, ashtu edhe ngjyra mund të rregullohen për tu dukur sa më natyrale.

  • Veshje flokësh (falas): Android

  5. Grimimi i YouCam

  Përkundër përqendrimit në efektet e përbërjes, YouCam Makeup ka një tipar të përparuar për të ndryshuar ngjyrën e flokëve në kohë reale. Përdoruesi mund të provojë stile me dy ngjyra, të përputhet me hijen e tyre aktuale, ose të aplikojë vetëm një hije.

  Possibleshtë e mundur të rregulloni intensitetin, shkëlqimin, si dhe mbulimin e ngjyrës ose sa ta përzieni në tonin e tij origjinal. Nëse ju pëlqen rezultati, aplikacioni ju lejon jo vetëm të bëni një foto, por edhe të regjistroni video me filtrin.

  • Grim i YouCam (falas, me blerje brenda aplikacionit): Android | iOS

  6. Ngjyrosës i flokëve

  Ngjyra e ngjyrave të flokëve ju lejon të bëni një foto në vend ose të përdorni një në dispozicion në Bibliotekë. Pastaj, përdoruesi duhet të zgjedhë, në imazh, zonën e flokëve dhe më pas të prekë tonin që dëshiron të aplikojë. Ju mund të zgjidhni një ngjyrë për të pikturuar gjithçka dhe të shtoni të tjera në vetëm disa fije.

  Nëse dëshironi, mund të krijoni edhe ngjyrën tuaj duke përdorur opsionin Shtoni ngjyrën. Rezultati mund të ruhet në telefon ose të ndahet në aplikacione të tjera.

  • Bojë flokësh (falas, me blerje brenda aplikacionit): iOS

  7. Ndërruesi i ngjyrave të flokëve

  Ndryshuesi i ngjyrave të flokëve ka një propozim shumë të ngjashëm me ngjyrën e ngjyrave të flokëve për Android. Aplikacioni ju lejon të përdorni foto nga Galeria ose t'i merrni ato në vend. Pastaj thjesht trokitni lehtë mbi ngjyrën e dëshiruar dhe aplikojeni atë me zonën e flokëve me gishtin tuaj. Possibleshtë e mundur të aplikoni disa ton në të njëjtin imazh dhe madje të ngjyrosni elementë të tjerë të fotos.

  Gjithashtu, përdoruesi mund të ndryshojë intensitetin e ngjyrës, duke e bërë efektin më realist. Aplikacioni ofron mundësi për të ndarë rezultatin në rrjetet sociale ose për ta ruajtur atë në pajisje. Mund t'ju kërkohet t'i jepni pesë yje. Ju nuk duhet ta bëni këtë për të hyrë në burim.

  • Ndërrues i ngjyrave të flokëve (falas): Android

  SeoGranada rekomandon:

  • Prerjet më të mira të prerjeve të flokëve dhe ngjyrave për të ndryshuar pamjen
  • Aplikimi ndryshon gjininë tuaj dhe ju kthen në një burrë apo një grua; shikoni se si të përdorni
  • Aplikime që do të ndihmojnë në përbërjen

  Lini një përgjigje

  Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  upload

  Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe, ju pranoni përdorimin e cookies. Më shumë informacion