6 aplikacione moti në mënyrë që moti të mos ju tërheqë vëmendjen

6 aplikacione moti në mënyrë që moti të mos ju tërheqë vëmendjen

6 aplikacione moti në mënyrë që moti të mos ju tërheqë vëmendjen

 

Kush nuk është kapur kurrë nga moti kur largohet nga shtëpia pa një çadër? Apo ke dalë duke menduar se do të bënte ftohtë dhe do të merrje diellin më të madh? Për këto dhe arsye të tjera, të kesh një aplikacion të mirë për parashikimin e motit është i rëndësishëm për të shmangur ngjarje të tjera të paparashikuara. Në fund të fundit, moti është atje për të na ndihmuar.

Sot ka dhjetëra aplikacione për parashikimin e motit për të shmangur momente të turpshme, të tilla si lageshja në punë ose duke mos bërë diell ditën e atij pikniku në park. Kjo është arsyeja pse SeoGranada e bëri këtë listë me më të mirën e sotme. Shikoni:

Indeks()

  1. AccuWeather

  AccuWeather është një nga aplikacionet më të famshme të motit. Alsoshtë gjithashtu një nga më të saktët, duke siguruar informacion në kohë reale për motin, me disa karakteristika interesante.

  Teknologjia e përdorur nga AccuWeather siguron një nga parashikimet më të besueshme të motit në dispozicion sot. Stuhitë dhe / ose ndryshimet e papritura të motit paralajmërohen përmes alarmeve të sakta, kështu që askush nuk kapet nga një ngjarje e papritur e motit.

  Përveç që bën të mundur shikimin e parashikimeve për sot ose dy javë nga tani, AccuWeather ofron informacion mbi erën, lagështinë dhe ftohtësinë e erës.

  Për të shkarkuar AccuWeather, zgjidhni sistemin operativ: Android / iOS.

  2. Climatempo

  Aplikime të astronomisë për të eksploruar Universin në kohë reale

  Me Climatempo mund të jeni të vetëdijshëm për motin kudo. Ju mund të kontrolloni në kohë reale, përveç që keni të dhëna për çdo orë, çdo ditë ose ditën tjetër.

  Për ta bërë gjithçka edhe më tërheqëse, është e mundur të marrësh lajme në lidhje me motin dhe të jesh i vetëdijshëm për atë që po ndodh në botë. më pëlqen widget të aplikacionit, thjesht zgjidhni llojin e përmbajtjes dhe hyni direkt nga shtëpia ose ekrani i kyçjes.

  Në aplikacion ka informacion mbi shpejtësinë e erës, dukshmërinë, presionin atmosferik, lindjen dhe perëndimin e diellit, lagështinë e ajrit, ndër të tjera. Aplikacioni ende ndjek stuhitë.

  Për të shkarkuar Climatempo, zgjidhni sistemin operativ: Android / iOS.

  3. Yahoo Tempo

  Një nga aplikacionet më të përdorura kur bëhet fjalë për motin, Yahoo Weather ka një dizajn intuitiv dhe të këndshëm, duke sjellë disa fotografi që përshtaten me vendndodhjen, kohën dhe kushtet e motit.

  Informacioni paraqitet në raporte gjithëpërfshirëse dhe të hollësishme, me një pasqyrë të motit deri në 10 ditët e ardhshme. Në një hartë interaktive, ju mund të zbuloni temperaturat në vende të ndryshme dhe drejtimin dhe shpejtësinë e erës.

  Sinjalizimet për motin e keq ju ndihmojnë të planifikoni më mirë ditën tuaj, si dhe animacione interesante që ofrojnë të dhëna të tilla si lindja dhe perëndimi i diellit dhe presioni atmosferik. Incidenca e rrezeve ultraviolet (UV) është gjithashtu në dispozicion, si dhe lagështia e ajrit.

  Për të shkarkuar Yahoo Tempo, zgjidhni sistemin operativ: Android / iOS.

  4. Moti dhe radari

  Me parashikimin e menjëhershëm të motit, me Clima & Radar mund të parandaloni temperaturat për 24 orët e ardhshme ose 14 ditët nga tani. Plus, natyrisht, dhjetëra të dhëna të tjera për të mbajtur gjithçka siç është planifikuar, pa rrezikuar që shiu të prishet atë ditë në park!

  Ende është e mundur të kontrollohet shpejtësia e erës, dukshmëria, probabiliteti i shiut, lindjes së diellit dhe kohëve të perëndimit të diellit, ndjesia termike, ndër shumë informacione të tjera. Për të pasur të dhëna të sakta, mund të përfshini vendndodhjen e saktë në aplikacion.

  Për të shkarkuar Motin & Radarin, zgjidhni sistemin operativ: Android / iOS.

  5. Koha Brazil

  Një nga pikat më interesante të Tempo Brasil është mundësia e pasjes së animacioneve realiste që lejojnë të vizualizohen shpejt ndryshimet klimatike. Me azhurnimin e vazhdueshëm, i gjithë informacioni gjendet lehtësisht në ndërfaqen intuitive.

  Ju mund të pyesni për motin deri në 10 ditë më parë. Të gjitha në një raport të hollësishëm, i cili përfshin informacion mbi shiun, erën, rrezet ultraviolet, presionin atmosferik, ndër shumë të dhëna të tjera.

  Optimizuar për celularët dhe tabletët, me Tempo Brasil keni qasje në harta interaktive, duke e bërë të lehtë gjetjen e vendndodhjes së saktë të vendit të zgjedhur për një ngjarje ose turne. Ideale për këdo që dëshiron një aplikim të thjeshtë, por efektiv.

  Për të shkarkuar Tempo Brasil, zgjidhni sistemin operativ: Android / iOS.

  6. Parashikimi i motit

  Me këtë aplikacion, ju keni informacion në kohë reale, duke qenë në gjendje të konsultoheni me meteorologjinë praktikisht në të gjithë botën. Nga Rio de Janeiro në Londër, nga New York në Tokio, ju jeni në një mendje me ndryshimet më të vogla të motit dhe përgatiteni për një ditë pa ngjarje të paparashikuara.

  Përveç të dhënave për temperaturën, Parashikimi i Motit tregon informacionin në një raport gjithëpërfshirës, ​​në të dy gradët Celsius dhe Fahrenheit. Ju mund të gjeni presionin atmosferik, dukshmërinë, lagështinë e ajrit, reshjet në pika të ndryshme në hartat interaktive, shpejtësinë dhe drejtimin e erës, dhe shumë më tepër.

  jo widget ka informacion të azhurnuar gjatë gjithë kohës, duke qenë në gjendje të konsultohet me motin e ditëve ose javëve të ardhshme.

  Për të shkarkuar parashikimin e motit, klikoni këtu.

  Me aplikacionet e mësipërme, ka një gamë të plotë informacioni në lidhje me motin dhe ndryshimet e mundshme të papritura që mund të prishin planet për një ditë të mahnitshme. Rrini në vëzhgim të shiut që të mos bini në sy!

  Tani që keni disa informacione për të mos u lagur në punë, si thoni se njihni 10 aplikacione numërimi dhe mbani shënim sa kohë ka mbetur deri në dasmë ose atë udhëtim të mahnitshëm?

  Për t'i dhënë një shtysë emocionale, ne gjithashtu tregojmë zbatime të 8 frazave për t'ju frymëzuar çdo ditë. Sidoqoftë, nëse tashmë është duke rënë shi dhe ju jeni rrugës për në punë ose universitet, ne kemi 10 aplikime për të lexuar libra në celularin tuaj dhe për të shijuar momentet e lodhshme për të studiuar ose argëtuar.

  Lini një përgjigje

  Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

  upload

  Nëse vazhdoni të përdorni këtë faqe, ju pranoni përdorimin e cookies. Më shumë informacion