7-те најдобри апликации што ја менуваат бојата на косата во реално време

7-те најдобри апликации што ја менуваат бојата на косата во реално време

7-те најдобри апликации што ја менуваат бојата на косата во реално време

 

Апликација што ја менува бојата на косата може да биде корисна и за забава и за залажување на вашите пријатели и за да ви помогне да одлучите со која сенка да сликате. Овие апликации ви овозможуваат да пробате нов изглед пред да се упатите кон салонот, честопати реално. Затоа, постои помал ризик од подоцна жалење.

Индекс()

  1. Боја на коса

  Бојата на косата нуди различни стилови на боење, како на пр тројка, оскуро, порасни или низ целата коса. При отворање на апликацијата, корисникот се соочува со сликата од камерата, но исто така е можно да се користи фотографија од мобилниот телефон. Само изберете ги боите на дното на екранот.

  Постојат смели опции, како што се различни нијанси на зелена, виолетова, сина и најчести, како руса, кафеава и црвена. Апликацијата ви овозможува и да го поделите екранот за да споредувате слики во реално време. Иако не сте интуитивни, само допрете го екранот за да фотографирате или допрете и задржете за да го снимите видеото.

  • Боја на коса (бесплатно, со купувања во апликација): Андроид | јос

  2. Фаби изглед

  Откријте како би изгледале со нова боја на коса во реално време

  Fabby Look е експериментална апликација на Google создадена специјално за виртуелно менување на бојата на косата. Примената на тонот се јавува во реално време. Само допрете го копчето и гледајте како се менува времето. Постојат класични опции, како руса, црвена, кафеава и сива, дури и оние помалку конвенционалните, како сина, розова, портокалова, итн.

  Ако ви се допаѓа резултатот, можете да фотографирате, во блендата во центарот на екранот и лесно да ја споделите на други, на Фејсбук, Инстаграм, Снепчет. Програмата нема сложени функционалности, но исто така нема ресурси за прилагодување или уредување.

  • Фаби изглед (бесплатно): Андроид | јос

  3. Instagram

  Instagram не е специфична апликација за промена на бојата на косата, но има неколку филтри кои ви овозможуваат да ставите нови нијанси во реално време. За да го направите ова, едноставно пристапувајте до Приказните, движете се низ лентата за ефекти од десно кон лево, до крај. Тогаш ќе ја видите опцијата Ефекти на пребарување, дека треба да го допрете.

  На екранот што се појавува, одете во иконата за лупа, лоцирана на горниот дел од екранот десно. Во полето за пребарување, внесете термини како шарена коса o боја на коса и ќе видите голем број опции за филтрирање кои нудат функции.

  Играј си што ти се допаѓа и потоа Да се ​​доживее. Beе ве одведат на екранот за објавување Stories, каде што можете да фотографирате и да снимате видеа, како што правите со кој било друг филтер.

  Водичот Скриени филтри и ефекти во приказните на Инстаграм - Погледнете како да најдете детално го објаснува упатството.

  • Instagram (бесплатно): Андроид | јос

  4. Фризура

  K-POP симулатор за фризури

  Hairfit е инспириран од косата на уметниците од жанрот на јужнокорејската музика К-поп. Апликацијата ви овозможува испратите фотографија од Галеријата или направете ја на лице место. Корисникот прво мора да избере фризура, а потоа да продолжи боење за промена на теренот.

  Постојат десетици опции за боја, вклучително и трендовски како јоргована, розова, виолетова и зелена боја. И фризурата и бојата можат да се прилагодат да изгледаат што е можно поприродно.

  • Фризура (бесплатно): Андроид

  5. Шминка на YouCam

  И покрај фокусот на ефектите на шминкањето, YouCam Makeup има напредна карактеристика за промена на бојата на косата во реално време. Корисникот може да испроба стилови во две бои, да одговара на нивната вистинска нијанса или да примени само една нијанса.

  Можно е да се прилагоди интензитетот, осветленоста, како и покриеноста на бојата или колку да се измеша со неговиот оригинален тон. Ако ви се допаѓа резултатот, апликацијата ви овозможува не само да фотографирате, туку и да снимате видеа со филтерот.

  • YouCam шминка (бесплатно, со купувања во апликација): Андроид | јос

  6. Боја за коса

  Бојата за боја на коса ви овозможува да фотографирате на самото место или да користите една што е достапна во Библиотеката. Потоа, корисникот мора да ја избере, на сликата, областа на косата и потоа да го допре тонот што сака да го примени. Можете да изберете една боја за да насликате сè и да додадете други во само неколку насоки.

  Ако сакате, можете дури и да креирате сопствена боја користејќи ја опцијата Додадете боја. Резултатот може да се зачува на телефон или да се сподели во други апликации.

  • Боја за коса (бесплатно, со купувања во апликација): iOS

  7. Промена на бојата на косата

  Промена на бојата на косата има предлог многу сличен на Бојата на косата за Андроид. Апликацијата ви овозможува да користите фотографии од Галеријата или да ги сликате на лице место. Потоа само потчукнете ја посакуваната боја и нанесете ја со прстот над пределот на косата. Можно е да се применат неколку тонови на истата слика, па дури и да се обојат другите елементи на фотографијата.

  Исто така, корисникот може да го промени интензитетот на бојата, правејќи го ефектот пореален. Апликацијата нуди опции за споделување на резултатот на социјалните мрежи или зачувување на уредот. Можеби ќе биде побарано да му дадете пет starsвезди. Не мора да го сторите ова за да пристапите до ресурсот.

  • Промена на бојата на косата (бесплатно): Андроид

  SeoGranada препорачува:

  • Најдобрите симулатори за фризури и бои за промена на изгледот
  • Апликацијата го менува вашиот пол и ве претвора во маж или жена; видете како да користите
  • Апликации кои ќе помогнат во шминкањето

  Остави одговор

  Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

  Горе

  Ако продолжите да ја користите оваа страница, прифаќате употреба на колачиња. Повеќе информации