6 апликации за временска прогноза за времето да не ве зафати

6 апликации за временска прогноза за времето да не ве зафати

6 апликации за временска прогноза за времето да не ве зафати

 

Кој никогаш не го зафати времето кога излегуваше од дома без чадор? Или, излеговте мислејќи дека ќе биде студено и го добивте најголемото сонце? Од овие и други причини, важно е да имате добра апликација за временска прогноза за да избегнете понатамошни непредвидени настани. На крајот на краиштата, времето е таму за да ни помогне.

Денес има десетици апликации за временска прогноза за да се избегнат непријатни моменти, како што се навлажнување на работа или не сончање на денот на тој пикник во паркот. Затоа, SeoGranada ја направи оваа листа со најдобрите денешни. Проверете:

Индекс()

  1. AccuWeather

  AccuWeather е една од најпознатите апликации за временска прогноза. Исто така е една од најточните, обезбедувајќи информации за временските услови во реално време, со неколку одлични одлики.

  Технологијата што ја користи AccuWeather обезбедува една од најсигурните временски прогнози достапна денес. Бурите и / или ненадејните промени во времето се предупредуваат преку точни предупредувања, така што никој не е зафатен од неочекуван временски настан.

  Покрај тоа што овозможи да се видат предвидувањата за денес или за две недели од сега, AccuWeather обезбедува информации за ветер, влажност и студ на ветер.

  За да преземете AccuWeather, изберете го оперативниот систем: Android / iOS.

  2. Климатемпо

  Астрономски апликации за истражување на Универзумот во реално време

  Со Климатемпо можете да бидете свесни за времето насекаде. Можете да проверите во реално време, покрај тоа што имате податоци за час, ден или за следниот ден.

  За да биде сè уште попривлечно, можно е да добивате вести поврзани со времето и да бидете свесни за тоа што се случува во светот. ми се допаѓа графичка контрола од апликацијата, едноставно изберете го типот на содржина и пристап директно од почетниот или заклучениот екран.

  Во апликацијата има информации за брзината на ветерот, видливоста, атмосферскиот притисок, времето на изгрејсонце и зајдисонце, влажноста на воздухот, меѓу другите. Апликацијата сè уште следи бури.

  За да преземете Climatempo, изберете оперативен систем: Android / iOS.

  3. Јаху Темпо

  Една од најкористените апликации кога станува збор за времето, Yahoo Weather има интуитивен и пријатен дизајн, носејќи неколку фотографии што се прилагодуваат на локацијата, времето и временските услови.

  Информациите се презентирани во сеопфатни и детални извештаи, со преглед на времето до следните 10 дена. На интерактивна мапа можете да ги дознаете температурите на различни места и насоката и брзината на ветерот.

  Предупредувањата за лошо време ви помагаат подобро да го испланирате денот, како и интересни анимации кои обезбедуваат податоци како изгрејсонце и зајдисонце и атмосферски притисок. Инциденцата на ултравиолетовите (УВ) зраци е исто така достапна, како и влажноста на воздухот.

  За да преземете Yahoo Tempo, изберете го оперативниот систем: Android / iOS.

  4. Време и радар

  Со непосредно предвидување на времето, со Клима и Радар можете да спречите температура во следните 24 часа или 14 дена од сега. Плус, се разбира, десетици други податоци за да се одржи сè како што беше планирано, без да се ризикува дождот да го уништи тој ден во паркот!

  Сè уште е можно да се потврдат брзината на ветерот, видливоста, веројатноста за дожд, изгрејсонце и времиња на зајдисонце, термичка сензација, меѓу многу други информации. За да имате точни податоци, можете да ја вклучите точната локација во апликацијата.

  За да преземете Weather & Radar, изберете оперативен систем: Android / iOS.

  5. Бразилско време

  Една од најинтересните точки на Темпо Бразил е можноста да имате реални анимации што овозможуваат брзо да ги визуелизирате климатските промени. Со постојано ажурирање, сите информации лесно се наоѓаат на интуитивниот интерфејс.

  Можете да го проверите времето до 10 дена однапред. Сè во детален извештај, кој вклучува информации за дожд, ветер, ултравиолетови зраци, атмосферски притисок, меѓу многу други податоци.

  Оптимизиран за мобилни телефони и таблети, со Tempo Brasil имате пристап до интерактивни мапи, што го олеснува наоѓањето на точната локација на местото избрано за настан или турнеја. Идеално за секој што сака едноставна, но ефективна апликација.

  За да преземете Tempo Brasil, изберете оперативен систем: Android / iOS.

  6. Временска прогноза

  Со оваа апликација, имате информации во реално време, можете да се консултирате со метеорологијата практично во целиот свет. Од Рио де Janeанеиро до Лондон, од Newујорк до Токио, вие сте во склад со најмалите временски промени и се подготвувате за еден ден без непредвидени настани.

  Покрај податоците за температурата, временската прогноза прикажува информации во сеопфатен извештај, во двата степени Целзиусови и Фаренхајтови. Атмосферскиот притисок, видливоста, влажноста на воздухот, врнежите може да ги најдете на различни точки на интерактивните мапи, брзината и насоката на ветерот и многу повеќе.

  Не графичка контрола Постои ажурирана информација цело време, можност да се консултирате со времето во следните денови или недели.

  За да ја преземете временската прогноза, кликнете овде.

  Со апликациите погоре, има целосен опсег на информации за времето и можните ненадејни промени што можат да ги уништат плановите за неверојатен ден. Бидете во потрага по дожд за да не ве фатат од стража!

  Сега, кога имате некои информации за тоа дека не се натопувате на работа, а да знаете 10 апликации за одбројување и да водите сметка колку време останува до венчавката или до тоа неверојатно патување?

  За да му дадеме поттик на емоционалното, ние исто така укажуваме на апликации од 8 фрази кои ве инспирираат секој ден. Меѓутоа, ако веќе врне и сте на пат да одите на работа или универзитет, имаме 10 апликации да читаме книги на вашиот мобилен телефон и да уживате во досадните моменти за учење или забава.

  Остави одговор

  Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

  Горе

  Ако продолжите да ја користите оваа страница, прифаќате употреба на колачиња. Повеќе информации