Меур стрелец


Меур стрелец е игра за Android и iOS која бара брзо размислување и прецизно насочување. Играта има многу шарен изглед и многу едноставна игра. Проверете ги нашите совети и научете да ја играте оваа зависна игра.

Индекс()

  Како да играте меур стрелец 🙂

  Да играте меур стрелец на Интернет бесплатно, вие само мора да следете ги овие упатства чекор по чекор:

  чекор 1. Отворете го преферираниот прелистувач и одете на веб-страницата на играта Емулатор.он-лајн

  чекор 2. Веднаш штом ќе влезете на веб-страницата, играта веќе ќе се прикаже на екранот. Вие само треба хит игра и можете да започнете со избор на конфигурација што најмногу ви се допаѓа. Откако ќе добиете игра, можете да се израмните. Вкупно има 5 нивоа.

  3 чекор. Еве неколку корисни копчиња. Може "Додадете или отстранете звук", Дај го копчето"Игра„И започнете да играте, можете“Пауза„и“Рестартирајте го„во секое време.

  4 чекор. Добијте да ги елиминирате сите меурчиња во играта.

  5 чекор. По завршувањето на играта, кликнете "Рестарт" да се започне одново.

  Што е стрелецот на меурчиња? 🤓

  меур-стрелач-Вилбурн

  Меур стрелецот е еден од интерактивни игри познат најпознат стрелец за меурчиња, поради неговата лесна игра и многу интуитивен. Може да го кажеш тоа Тоа е мешавина од две други многу познати игри како "тетрис" и „поврзете четири“, што го прави „Меур стрелецот“ многу забавна игра. 

  Целта Стрелачот на меурчиња е многу едноставен: соберете што повеќе поени уништување на меури во боја. Со цел да се уништат меурчињата, потребно е да се поврзат најмалку три меурчиња со иста боја.

  Историја на Меур стрелец 🙂

  стрелец на приказни со меурчиња

  Тоа е забавно и популарно игра загатка што сите сме го играле некое време. Сепак, многумина не знаат дека нејзините корени се во игра што излезе во јапонски аркади во 80-тите години на минатиот век, и првично беше наречен Меур Бабл. Дури во 90-тите години стигна на Запад, но со некои измени од оригиналната игра.

  Меур Bobble Објавен е во 1986 година на јапонските аркади. Во него, двајца мали змејови, Баб и Боб, се соочија со а авантура, со некои елементи на загатки и битки против непријателите тематски во секоја фаза.

  Со графика според времето и потсетува на јапонските цртани филмови, игра се издвојуваше на пазарот за битие забавно и зависност, нешто од суштинско значење за аркадата. Понатаму, тоа беше една од првите игри што го користеа концептот на „повеќекратни завршетоци“, нешто што би станало популарно само во помодерните игри. Во зависност од перформансите на играчот, крајот на авантурата може да биде различен

  Како на почетокот, играта беше успешна само во Јапонија,  во 1994, продуцентската куќа Таито реши да ги спаси своите познати ликови и да ги објави во нов наслов. Овој пат се јави Загатка меур, и со чиста механика на сложувалки. Играта беше непосреден хит.

  Со оваа нова верзија тие успеаја да направат нешто поразлично од она на што беа навикнати. Тие ги ставаат настрана платформите со непријатели за да нè натераат да влеземе во мозаик игра на совпаѓање парчиња со иста боја за да се освојат поени. Но, за разлика од Тетрис, уште еден хит на тоа време, парчињата дојдоа од дното нагоре, објавен од Баб и Боб.

  Ако го наполните екранот со парчиња, ќе добиете Game Over. Меѓу фрлените парчиња, кои беа водени меури, беа негативците на класичната игра за повикување.

  Двајца играчи тие можеа да учествуваат кооперативно и да освојуваат поени заедно. Идејата беше да се запознаат ликовите од последната деценија со новата генерација играчи, но овој пат со ново лице. И тоа работеше.

  Видови на меурџија

  меур

  Постојат повеќе од 30 верзии на оваа позната игра, но најрелевантните создадени за видео конзоли ќе бидат:

  • Ултра биста-А-движење и мозаик Бобл во живо за конзолата Xbox.
  • Буст-А-потег Делукс за PSP.
  • Загатка Bobble 3D за Nintendo (3DS).
  • Мозаик Бобл онлајн исклучиво за компјутер.
  • Загатка меур Дизни (iOS).
  • Меурџија, бесплатно

  Од сите споменати, без сомнение, најуспешниот клон на Bust-A-Move е Меур стрелец 

  Меур стрелецот има едноставен изглед со директен предлог. Овој пат играта не се занимава толку со вметнување на класичните елементи на серијата од која е инспирирана, туку со одржување на зависност игра тоа го направи популарно.

  Играта ја одржува шемата за фрлање на сферите нагоре со стрелката, за да одговара на нивните бои и обележувачот на точката. Големата разлика е во тоа Меур стрелецот се нуди бесплатно во прелистувачи или мобилни апликации, додека оригиналот е наменет за конзоли за игри или компјутер.

  Правила за меурче 😍

  игри со меурчиња

  Вашата главна цел во меурџија е отстранете ги сите обоени топчиња од екранот шутираше обоени топчиња со топ. 

  Запомнете дека мора одговара на најмалку три топчиња со иста боја така што сите овие ќе експлодираат и на тој начин да се заврши екранот со елиминирани сите топки. Боите на топчињата што излегуваат од бурето се случајни, така што не е лесно како што звучи.

  За да го направите ова, мора да го допрете екранот во насоката во која сакате да шутирате со топ, земајќи ја предвид бојата на топката што се испушта, за да се најде како еднаква. 

  Покрај тоа што имаме наши способност При изборот каде да ги поставите топчињата, исто така е многу важно да ги имате добра цел. Целта е погрешна или во погрешна насока може да доведе до фатален резултат.

  Мора да бидете претпазливи затоа што ако редовите на обоени топчиња стигнат до кањонот, сте изгубиле играта и мора да почнете одново.

  совети

  Ако ви останат уште неколку топки за да ја завршите играта, или боите на топката што излегуваат од бурето не ви помагаат да ги елиминирате топките, ние ќе ви го покажеме ова трик.

  Ставете ги обоените топчиња дека не ве интересираат околу една (или такви) иста боја што веќе ги имате на екранот, на пример на две топки рози Овие први топки ќе дејствува како основа од следново, и откако ќе ја добиете таа боја, треба скрши таа основа, сите топчиња што се наоѓаат на неа исто така ќе исчезнат.

  Така, можете победнички да ја завршите играта и да спречите топките да стигнат до топот што предизвикува да изгубите.

  Повеќе игри

  Остави одговор

  Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

  Горе

  Ако продолжите да ја користите оваа страница, прифаќате употреба на колачиња. Повеќе информации