Во групен видео повик организирајте виртуелна забава со пријателите или семејството


Во групен видео повик организирајте виртуелна забава со пријателите или семејството

 

Иако овој вид на решение може да стане, во иднина, нешто корисно да се биде близу до семејството и пријателите кои живеат далеку, до 2020 година станува задолжително да се слават Божиќ, Нова Година и секој ден на прослава „виртуелно“ ", со забава за правење преку групни видео повици. Преку некои апликации (вклучително и некои што навистина вреди да се откријат денес) е можно не само да остварувате видео повици, туку и да останете во постојан контакт со очите како да сме сите во иста куќа. Особено со користење на компјутер или голем ТВ-екран, можете семејни собири во видео запис исто така со многу пријатели сите заедно, разговарајќи со нив во живо без прекини.

Во оваа смисла, нам ни помагаат различните апликации за видео-разговор, од кои некои се посоодветни за организирање забави со семејството и пријателите за размена на честитки, подароци и да бидат заедно дури цела ноќ. денот ако преферираш.

ИСТО ПРОЧИТАЈТЕ: Бесплатна апликација за видео повик и видео повик на Android и iPhone

Индекс()

  Најдобри видео апликации за виртуелни забави

  За Божиќните празници 2020 година, многу од најпопуларните апликации за видео конференции кои се нормално платени, станаа бесплатни и можеме да ги користиме со сите нивни функции без да мора да плаќаме, дури и за забави на 50 или 100 луѓе заедно.

  Фокус

  Апликацијата број еден што треба да ја претпочитате денес за да имате виртуелна забава е дефинитивно Фокус, особено затоа што за празниците беше го отстрани лимитот од 40 минути на бесплатните сметки „за сите собири на глобално ниво за претстојните специјални прилики“. Можноста, дадена на сите корисници во деновите кога се случуваат празниците, важи не само за оние што ги слави западната култура, туку и за забави славеа низ целиот свет.

  За време на сезоната на празници, вклучени се неограничени видео повици Фокус Е им се додели на сите луѓе кои се поврзуваат на страницата со апликацијата, без да прават некои посебни промени во конфигурацијата. Исто така, нема да има дополнителни трошоци бидејќи функционалноста се протега и на оние кои имаат а бесплатна сметка.

  Сепак, платформата наметнува некои ограничувања во однос на часовите и деновите во кои можете да ги искористите подарок, можно е да остварите ограничени повици како што следува:

  • од 16:00 часот на 23/12/2020 до 12:00 на 26/12/2020;
  • од 16:00 часот на 30 до 12:2020 часот на 12 година.

  Оние кои, наместо тоа, ќе имаат претплата ќе имаат можност да остварат видео повици до луѓе кои нема да можат да се состанат на Божиќ онолку колку што сакаат, без никакво ограничување.

  И за најмалите Фокус обезбеди еден видео повик со Дедо Мраз, што за оваа пригода ќе го изведуваат професионални актери и забавувачи кои, пред лице в лице со децата, за време на фазата на резервација, ќе можат да се подготват со персонализирање на нивниот настап благодарение на помошта на родителите. За да ги добиете сите информации, само најавете се на страницата. Да живее Дедо Мраз (но не е бесплатно).

  Забележете дека тоа е можно учествуваат во видео повици до зумирање дури и без да бидат регистрирани, и од компјутер и од телефон.

  Покрај тоа, Зум и средба може да се користат и на ТВ

  Запознајте Google

  Запознајте Google, за Божиќните празници, не направивте никакви измени во поставките бидејќи веќе во 2020 година го продолживте времетраењето на повиците на 24 часа за бесплатни корисници, давајќи им можност на видео разговори и разговори со нивните најблиски неограничен привремена и до една максимум 100 корисници истовремено до 31 март 2021 година.

  Тимови на Мајкрософт

  исто така Тимови на Мајкрософт не треба да ја револуционирате вашата понуда за Божиќната сезона, бидејќи неодамна нејзините програмери спроведоа промени што им гарантираат на нивните бесплатни корисници да ги задржат 24 часовни состаноци со максимум од 300 учесници.

  Меѓу другото, можно е да учествувате на состаноци организирани во Опрема дури и ако немате апликација или сметка Мајкрософт; Сето ова може да ја направи оваа платформа најдобра опција за организирање божиќни состаноци и новогодишни забави преку видео повици.

  Други опции

  Со тоа, важно е да се запамети тоа Опрема, Фокус mi Се заедно не се единствените опции за бесплатен видео разговор: има многу апликации што дозволуваат неограничени разговори со големи групи, од кои многумина веројатно веќе се користат, како што се:

  1. Фејсбук Messenger она што го прави достапно неограничени повици со максимум од Корисници на 50, но бара апликацијата Messenger, достапно за Андроид ed iPhone, или клиентот за работната површина и сметка Messenger / Фејсбук да учествува. Facebook Messenger е најсмешната апликација за видео забави, бидејќи има многу денови и ефекти.
   Исто така, забележете дека тоа е исто така можно користете видео простории на Фејсбук да се создаде пренос во живо на кој сите пријатели можат да се придружат без да ги поканат.
  2. Google Duo е'одлична опција за групни видео повици, не само затоа што вклучува забавни ефекти и игри, туку и затоа што е бесплатен и поддржува до 32 учесници, можете употреба од компјутер и паметен телефон и има квалитет на видео што никогаш не запира, далеку супериорен во однос на оној на WhatsApp.
  3. Можете да остварувате видео повици со Skype, апликација многу слична на Duo, која секој ја знае, што може да се користи од компјутер и паметен телефон, може да се користи без создавање сметка и висок квалитет на пренос со поддршка на многу учесници заедно, згора на тоа, секогаш Бесплатно е.
  4. FaceTime што обезбедува неограничени повици со максимум од 32 учесници, но достапна е само за уреди iOS, Mac O iPad;
  5. Видео повици со WhatsApp се неограничени за максимална група Корисници на 8, но бара инсталирање на соодветна апликација, компатибилна со обете Андроид со било кој iPhone. Како и да е, не препорачувам да користите WhatsApp за групни видео повици со многу луѓе, бидејќи е помалку ефикасен од другите апликации.
  6. Куќна забава она што го прави достапно неограничени видео разговори за максимум 8 луѓе преземање на соодветната апликација или од Играј продавница О да Продавница за апликации.

  Како бонус, постои и понергично решение за создавање на навистина неверојатна забава за виртуелна куќа: Twitch, најдобрата страница за пренос на слики во живо од мобилен уред или компјутер, што може да се користи и за гледање заедно филмови (од Prime Video)

  Исто така, треба да се напомене дека е исто така можно да се синхронизира музика, дека е можно да гледате филм на Нетфликс или Јутјуб заедно со други во стриминг.

  ИСТО ПРОЧИТАЈТЕ: Најдобар бесплатен видео разговор за програми за компјутер и видео конференции

   

  Остави одговор

  Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

  Горе

  Ако продолжите да ја користите оваа страница, прифаќате употреба на колачиња. Повеќе информации