Најдобри апликации за создавање слајдови за Android и iPhone


Најдобри апликации за создавање слајдови за Android и iPhone

 

Апликации за создавање слајдови Тие се повеќе се бараат благодарение на фактот дека секој може да се чувствува како професионалец кој ги менува своите фотографии со посебни ефекти и ги споделува со својата „јавност“.

Различни фактори можат да влијаат на изборот на апликација што треба да се користи, како што се:

 • la вид на ефекти- Секоја апликација вредна за нејзината сол мора да понуди многу добар квалитет, иако очигледно не треба да претпоставуваме дека еден ефект, колку и да е изненадувачки, може да биде доволен за да се создаде луда слајдшоу;
 • la лесна употреба: командите и лентата со алатки мора да бидат интуитивни за да им ја олеснат работата на корисниците;
 • la леснотија на споделување: опциите за споделување мора да бидат на дофат од .... кликнете !!

Во оваа статија, ќе се обидеме да обезбедиме корисен водич за сите оние кои сакаат да ја испробаат својата среќа со апликации за слајдшоу, опишувајќи ги нивните карактеристики, добрите и лошите страни. За да ги олесниме работите, ќе го поделиме написот на три дела, еден посветен исклучиво на корисниците Андроид, еден посветен исклучиво на корисниците iPhone и една посветена на постојните апликации за слајдшоу во и двајцата Верзии

ИСТО ПРОЧИТАЈТЕ: 30 апликации за уредување видеа и уредување филмови (Android и iPhone)

Индекс()

  Најдобрата апликација за слајдшоу за Андроид

  а) Фото FX Live Wallpaper:

  Без сомнение, таа е најпопуларната апликација во индустријата со повеќе од 13 милиони преземања.

  Апликацијата нуди многу функции, што ви овозможува да поставувате фотографии, да дизајнирате слајд шоуа, да додавате анимации, да поставувате бои, ефекти и многу повеќе. Фото FX Live Wallpaper Има одличен уредник на фотографии, прилагодлив е и ви овозможува да креирате позадини со висок квалитет. Покрај тоа, тој е многу интуитивен и затоа е лесен за употреба дури и за помалку искусните.

  Недостатоците вклучуваат неможност за стартување на фотоапаратот со активна апликација, тенденција да се сруши кога има премногу отворени папки и недостаток на автоматска ротација на фотографијата.

  второ) Фото-слајдшоу и креатор на видео:

  Оваа апликација нуди навистина оптимално искуство за создавање слајдшоу благодарение на комбинацијата на интуитивен интерфејс и напредни алатки.

  Фото-слајдшоу обезбедува голем број на ефекти, филтри и рамки, придружени со практично управување со содржината што го олеснува создавањето квалитетни слајд шоуа со додавање на клипови содржани во галеријата во различни папки. Во исто време, тешко е да се споделат зачуваните видеа; исто така, квалитетот на сликата се менува во согласност со избраното ниво.

  C)PIXGRAM - Слајдшоу за музичка фотографија:

  Оваа апликација за создавање слајдови им овозможува на сите лесно да поставуваат фотографии, да ја изберат својата омилена музика, да додаваат филтри и ефекти, да создадат своја слајдшоу и да ја споделат со светот и дефинитивно е идеална апликација за почетници.

  Пикграм ви овозможува да зачувувате слајд-шоуа во различни формати, има одличен опсег на филтри и бара употреба на лична музика. Можеби не е најпрофесионалната апликација на пазарот, но ја завршува работата.

  повторно) Креатор на презентација:

  Креатор на презентација не ужива во озлогласеноста на апликациите презентирани во претходните точки, но нуди навистина извонредни можности за оние кои се почетници во креирање слајд шоуа: благодарение на решително интуитивниот интерфејс, многу е лесно да испраќате фотографии, да ги барате, да ја конфигурирате репродукцијата случајно и многу повеќе. Постои и додаток за автоматско ажурирање на фотографии, што ви овозможува да додавате нови.

  Од друга страна, овозможувањето на функцијата за широк екран има тенденција да се расипе и нема карактеристики што ги нудат апликациите од истата категорија.

  јас)Рамка на денот:

  Рамка на денот е апликација наменета за стручни уредници и им овозможува на корисниците пакет богат со одлики, придружуван од одлично мени за индивидуализирање и интерактивен распоред. Апликацијата може да се користи преку Интернет и можно е да се создадат квалитетни слајд шоуа, користејќи различни функции за да им дадете на вашите слајд шоу уникатен допир.

  За жал, Dayframe има тенденција да ја потроши батеријата на уредот што се користи за прилично кратко време и може да биде тежок за употреба за почетниците.

  Најдобрата апликација за слајдшоу за iPhone

  а) PicPlayPost:

  PicPlayPost е интуитивна апликација која ви овозможува лесно составување фотографии, видеа, музика и GIF-ови, што ја прави една од најпопуларните апликации од ваков вид. Апликацијата е достапна за секого и нуди ефективни функции за лесно придружување на видеа и слики.

  PicPlayPost Има прилично интуитивен интерфејс кој ви овозможува да вметнете до 9 фотографии, GIF или видеа по проект и направете ги да бидат позаводливи со добар избор на ефекти со висока резолуција.

  Одлучно ограничената музика за Слајдшоу и примената на воден жиг на слајдшоу, иако можат да се прилагодат, не се многу пријатни.

  второ) SlideLab:

  SlideLab ви овозможува да ги трансформирате фотографиите во видеа за само неколку минути со вметнување на интегрирана или прилагодена музика во апликацијата. Слајд-шоуата може да се зачуваат на мобилниот уред, да се задржи нивната оригинална големина или да се споделат на нивните социјални профили веќе прилагодени на резолуцијата што ја бара социјалната мрежа во која тие сакаат да споделуваат. Апликацијата нуди и широк спектар на филтри што може да се применат на вашите слики.

  Единствената мана SlideLab не дозволува користење музика од iTunes да се сподели во Facebook O Instagram. Сè уште е исклучителна апликација.

  C) Директор за презентација на фотографии:

  Директор на презентација дозволуваiPhone / iPad да стане платформа за слајд шоуа, користејќи ги зачуваните фотографии на уредот. Бројот на понудени ефекти е возбудлив, особено имајќи предвид дека апликацијата ви овозможува да зачувувате слајд шоуа во HD дури и на цел екран. Покрај тоа, апликацијата ви овозможува да споделувате слајд шоуа на социјалните мрежи без тешкотии.

  Директор на презентација Има многу едноставен и интуитивен уредник на фотографии и ви овозможува да креирате музички видеа.

  Напротив, брзината на обработка може да биде загрозена од меморијата наiPhone. И покрај ова, сè уште е несомнено најдобриот производител на слајдови за кои е достапен iOS.

  повторно) PicFlow:

  Пикфол Ги нема сите карактеристики што ги нудат другите апликации, но станува збор за апликација која е лесна за управување и контрола при правење слајд шоуа. Оваа апликација ви овозможува да го поставите времето за репродукција на секоја поставена фотографија и потоа да ја организирате да скролува со избраната музика во заднина, која исто така може да се поставува одiPod-от.

  PicFlowЗа само неколку минути, ви овозможува да креирате динамични и анимирани презентации за споделување на Фејсбук или Инстаграм, отсекувајќи ги сликите со функцијата слајд и изклинвам и применувајќи една од 18-те достапни транзиции.

  За жал, бесплатната верзија е прилично ограничена и кодирањето на видеото не оди понатаму 30 FPS.

  јас) iMovie:

  iMovie нуди значителна количина карактеристики и високо ниво на квалитет, што ја прави една од најдобрите апликации за создавање слајд шоуа за iPhone. Апликацијата ви овозможува да го менувате аудио-звукот на секој клип што го создавате и нуди широк спектар на филмски теми, транзиции, звучни ефекти и наслови. Од овие причини, многу корисници ги игнорираат другите апликации и го користат iMovie за сите потреби поврзани со уредување видео или создавање слајдшоу.

  Причините зошто е наменета оваа апликација iPhone Тој е еден од најдобрите за создавање слајд шоуа. Од друга страна, апликацијата не е многу флексибилна и е доста тешка за решавање за почетници.

  ИСТО ПРОЧИТАЈТЕ: Креирајте фото-видео, музика, ефекти како слајдшоу за слики од компјутер

  Најдобри апликации за слајдшоу за Android и iPhone

  а) ВиваВидо:

  Достапно за двата уреди Андроид тоа за iPhone , ВиваВидо има основна верзија што можете да ја користите и преземате бесплатно. Додека ги уредувате вашите слики, можете да изберете една „про режим“ за поголема флексибилност и „брз режим“ за побрза и поавтоматизирана верзија. Камерата во апликацијата ви овозможува да снимате видеа додека применувате повеќе од 60 специјални ефекти. Потоа можете да додадете транзиции, звучни ефекти, па дури и да го дуплирате снименото видео.

  Кога ќе излезете од апликацијата, вашите промени ќе бидат зачувани автоматски и лесно можете да ги комбинирате видеата преку одликата со приказната.

  За жал, бесплатната верзија на апликацијата вклучува наметлив воден жиг на видеа, се одликува со многу реклами и ограничување на слајдшоу за пет минути. За да ги отстраните овие фрустрации, мора да ја набавите про верзијата за $ 2,99,3.

  второ) Мовави:

  Таа е достапна за двајцата корисници Андроид за двајцата корисници iPhone и нуди тони опции за уредување на слајд шоуа, фотографии, видеа и многу повеќе. Мовави Бесплатно е, а неговото видео и аудио уредување нуди професионално искуство, како и можност за вклучување на високо-квалитетни ефекти и работа со многу различни видео формати. Можно е нормализирање на звукот, снимање директно од екранот за снимање видео повици или други активности што се случуваат во реално време на вашиот уред, па дури и дигитално да ја сочинуваат или ретушираат фотографијата со леснотија.

  Исто така, постојат и други одлични карактеристики, како што е можноста за создавање прилагодени преводи. Мовави Исто така, постои во платена верзија, чии опции прва излези од $ 59,95. Некои корисници сметаат дека алатките се тешки за употреба, освен ако не се во тек со технологија.

  C) MoShow:

  Таа е достапна и за обајцата Андроид тоа за iOS и таа е совршена апликација за креирање презентации за Instagram newsfeed бидејќи го форматира видеото во квадрат. Сепак, до денес, има опција за формат на портрет за која е идеална Instagram и да IGTV. Бесплатната верзија на оваа апликација ограничува слајдшоу на квадратни фотографии на 30 секунди и слајдшоу на вертикални фотографии на 11 секунди, што е прилично фрустрирачко.

  Се на се, MoShow ќе биде тешко да се користи без да се инвестира во верзијата про. Апликацијата MoShow целосен брег $ 5,99 месечно или $ 35,99 по година.

  Заклучоци

  Како што лесно може да претпоставите, има многу апликации посветени на уредување фотографии и видеа и често е тешко да се разберат и изберат кои се најпогодни за нашите потреби и да ги опишеме сите.

  Се обидовме; Сега останува само да се фатиме за деловна активност!

  ИСТО ПРОЧИТАЈТЕ: Апликација за создавање приказни од фотографии и музички видеа (Андроид - iPhone)

   

  Остави одговор

  Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

  Горе

  Ако продолжите да ја користите оваа страница, прифаќате употреба на колачиња. Повеќе информации