Најдобрите игри за играње на зум со семејството и пријателите


Најдобрите игри за играње на зум со семејството и пријателите

 

Во овој период на социјално дистанцирање поради СОВИД-19 Сите ја користиме достапната технологија за спроведување на видеоконференции и онлајн состаноци, како на пр ФокусСепак, видео повиците исто така можат да станат можност за забава, организирање на сесии за игри со пријатели и семејство.

Затоа, ние ви нудиме избор на исклучително едноставни игри за играње. Фокус (или на „Запознајте“ или која било друга апликација за видео повици), без преземање на софтвер или апликации, но едноставно преку поврзување со пријателите и семејството, користејќи неколку корисни бесплатни одлики што платформата ги прави достапни и оставајќи простор за вашата креативност и фантазија, за да ви овозможи часови релаксација и смеа. Да одговорите без преклопување и да направите сè уште позабавно, советот е да изберете неколку звучни сигнали дејствува како botones.

ИСТО ПРОЧИТАЈТЕ: Најдобри игри со повеќе играчи

Индекс()

  Класичен тест

  Во моментот кога ќе можете да споделите презентација од вашиот компјутер, можете исто така да организирате a преглед многу лесно, со предност што може да достигне многу луѓе истовремено. Можно е да бидете инспирирани од телевизиски натпревари како на пр „Кој сака да биде милионер“ O "Наследството" и вклучи многу луѓе во различни тимови за да се забавуваат заедно. Затоа, не плашете се да размислите многу и да бидете креативни!

  Можно е да продолжите да го креирате квизот со хартија и пенкала, но ако преферирате нешто дигитално, Кахот може да ви помогне. Кахот тој овозможува, всушност, да се создаде презентација на прашања со повеќе избор, што секој ги споделува преку својот веб прелистувач и управува со сите администратори кога станува збор за гласање и броење на резултатите. Бесплатниот план ви овозможува да споделите прашалник Кахот со до 10 лица истовремено, со персонализирани опции за времиња и поени.

  ИСТО ПРОЧИТАЈТЕ: Најдобри тривијални игри со прашања (Android и iPhone)

  Имиња на кодови

  Оваа игра гледа како два тима се натпреваруваат на заедничка мрежна мрежа исполнета со зборови и вашата цел е да ги исчистите зборовите на вашиот тим што е можно побрзо. Секој тим назначува а „надзорник“ кој има за задача да им даде траги на своите соученици да погодат што повеќе зборови: на пример зборот „ден“ би бил поим и за зборот „време“ тоа со збор „светло“. Очигледно, колку повеќе зборови пишувате со помалку индиции, толку побрзо се расчистува таблата и се поголеми шансите за победа.

  Потрага по богатство

  Ова е одлична игра што исто така им овозможува на луѓето да застанат и да се движат, како и да работат во тим каде што има повеќе луѓе околу секој лаптоп или веб-камера. Можно е да се направи лов на богатство подолг и потежок или пократок и полесен со цел да се соберат специфични предмети или предмети што исполнуваат одредени критериуми низ целата куќа. За да се одржи високата конкуренција помеѓу различните играчи, можно е да се додадат или одземат поени според брзината и креативноста на учесниците при изборот на предмети. Добро домаќинство има солиден список на клучни идеи за да започнете.

  Виртуелен речник

  Преку таблата на Фокус, откриени во делот удел, можете да ја играте виртуелната верзија на Пипинг: за возврат, секој учесник во играта ќе ја сподели својата табла со другите и ќе започне да црта на неа. Можете да изберете и прилагодите разни бои, големини на четки и многу повеќе за да го направите вашиот цртеж уникатен и реален.

  Првиот учесник кој ќе погоди што цртаат ќе ја добие поента!

  Монопол

  Скоро секој поседува а Монопол: како што видовме претходно за ајерезИ во овој случај, сè што треба да направите е да го конфигурирате, создавајќи простор за компјутерот да биде заедничко искуство и игра. Е ви требаат двајца или повеќе банкари, по еден за секој тим. Фокус, кој исто така ќе мора да се осигура дека нема луѓе кои се обидуваат да измамат и дека овие далечински трансакции помеѓу играчите работат.

  Играта, очигледно, ќе треба да се одвива на таблите на секој тим и во движењето на пешаците и во изградбата на куќи и хотели. Вистина е дека некои букви, како на пр неочекувани настани mi Можност Тие ќе бидат дуплирани и дека некои делови од играта воопшто нема да работат, но важно е да се забавувате во друштво и да ги поминувате празниците со најблиските дури и од „далеку“.

  ИСТО ПРОЧИТАЈТЕ: Игри на табла и салон на Интернет: ризик, монопол и други

  Кариера на Википедија

  Оваа игра бара сите играчи да ги имаат Википедија отворете на кој било уред, било да е тоа лаптоп, таблет или телефон. Сите играчи мора да имаат иста почетна и крајна страница - победник е лицето кое оди од едната на друга во најкусо време. Клучното правило е дека можете да се движите низ енциклопедијата само со кликнување или потчукнување на врските од Википедија, затоа играчите треба да размислуваат интелигентно кои врски ќе одлучат да ги следат.

  Мими игра

  Во оваа игра, имагинацијата е сè ... она што е потребно за да се забавувате! Секој учесник, пак, мора да се обиде да ги натера другите едноставно да погодат предмет, лик, животно мимандоли. Единствената граница е вашата имагинација! Можете исто така да размислите за претворање на оваа игра во верзија. филм, на тој начин имитирајќи ги насловите на кино-филмовите, дури и составени од неколку зборови. Во овој случај, пред да започнете да го имитирате филмот, потребно е да се наведе бројот на зборови што го сочинуваат насловот и потоа да го започнеме предизвикот!

  Погоди ја песната

  Друга забавна игра за предлагање Фокус es Погоди ја песната, еден вид на Сарабанда Интернет што ќе предизвика забава и конкуренција. Идеално, тука е да ја искористите функцијата за споделување музика што може да се активира со кликнување на иконата удел потоа оди во делот Напредно и избор на статијата Споделувајте само компјутерско аудио. Во тоа време, аудиото од компјутерот на оној што има задача да ја избере песната за да погоди, ќе биде споделен со сите други. Willе биде доволно, затоа, да ја започнеме песната и ... почекајте првиот да може да го даде точниот одговор во мега предизвик на знаење и музичка реактивност.

  Шах

  Ако преферираш нешто малку потивко, тогаш ајерез тие се лесна игра за фрлање Фокус. Секако, можете да играте шах преку Интернет или преку каква било форма на порака, но трошењето време да разговарате со далечна сакана личност преку шаховска табла ќе ве натера да се чувствувате поблиску. Треба само да запомните да ги преместувате парчињата на двете табли за секогаш да ја имате еволуцијата на играта под контрола. И за најстрасните, можно е да се игра неколку дена: само оставете ја конфигурацијата на таблата со сите парчиња на место. Ова исто така ви дава време да планирате стратегија за победа!

  ИСТО ПРОЧИТАЈТЕ: Шах и дамаск бесплатно на Android, iPhone и на Интернет

  Крстоносните - Крстоносните

  Роден како вежбање во тимска работа за вработените кои работат од далечина, Прошетката сега е достапен за секој што сака да го испроба бесплатно.

  Наратор го води остатокот од групата, поделен во натпреварувачки тимови, споделувајќи слајдови на кои им се дава можност изберете своја авантура- needе треба да донесувате групни одлуки преку платформа за размена на пораки по ваш избор за да бидете сигурни дека вашиот тим ја преживеал ноќта и не излезе од штета.

  Харади

  Игра Харади На видео конференција, потребен ви е простор за глава за перформанси и многу светлина, така што видеото не е премногу зрнесто. Целта на играта е да се замоли изведувачот да смисли идеја и да ја постави за да ја погоди остатокот од неговиот тим. Оние кои учествуваат во видео повикот можат да гледаат, да следат време и да се погрижат да не се случи мамење. Ако сите учесници имаат комплет карти Харади дома е уште подобро.

  ИСТО ПРОЧИТАЈТЕ: Играјте бинго, табла и извлекување броеви

  Во други статии, исто така, видовме:

  • 10 игри за двајца да играат на ист компјутер или преку Интернет (HTML5)
  • 20 бесплатни игри за играње онлајн игри и играње против пријатели

   

  Остави одговор

  Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

  Горе

  Ако продолжите да ја користите оваа страница, прифаќате употреба на колачиња. Повеќе информации