Како да го претворите телевизорот во камин (видео и апликација)


Како да го претворите телевизорот во камин (видео и апликација)

 

Нема ништо како пријатна удобност на оган што рика, но не секој може лесно да ужива во него. Особено во градовите, огништето во куќата не е вообичаено, па дури и оние што го имаат можеби немаат време или можност да подготват огревно дрво. Во секој случај, тоа е можно симулираат присуство на камин во куќата и создадете „виртуелно“ опкружување на огништето кое станува совршено не само за релаксирање во текот на ноќта, туку и за време на вечера со пријателите или семејството, исто како што би правеле за Божиќ или други зимски ноќи.

Можете да претворете го вашиот телевизор во виртуелно огниште, бесплатно, на неколку навистина едноставни и ефективни начини, кои водат до видете пукачки оган со висока резолуција, заврши со звуци на горење дрва.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Најубавите зимски позадини за компјутер со снег и мраз

Индекс()

  Го шетам неговиот Нетфликс

  Првиот начин да го претворите вашиот телевизор во камин, а исто така и наједноставниот од сите, е да го репродуцирате видеото со запален камин. Ова може да се направи од Јутјуб или уште подобро, од Нетфликс. Изненадувачки гледајќи Camino O Почетна на Нетфликс, можете да најдете навистина добро изработени видеа од еден час.

  Поточно, можете да ги започнете следниве видеа на Нетфликс:

  • Камин за вашиот дом
  • Класичен камин за домот
  • Камин за крцкање (бреза)

  Го шетам твојот Youtube

  На Youtube можете да најдете сè и не недостасуваат долги видеа за да видите како гори и рика камин на телевизорот. Каналот „Камин за вашиот дом“ има пократки верзии на видеа од Нетфликс, додека барате Камино или „Камин“ на YouTube, можете да најдете видеа од 8 часа или повеќе, што може да ги започнете директно од тука:

  4K камин во реално време за 3 часа

  Камин 10 часа

  Божиќен огниште сцена 6 минерал

  Божиќен камин 8 руда

  ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Како да гледате видеа на YouTube на вашиот домашен телевизор

  Апликација за преглед на камин на Smart TV

  Во зависност од видот на Smart TV што го користите, можете да инсталирате бесплатна апликација со пребарување на зборот Камин во нејзината продавница за апликации. Меѓу најдобрите што ги најдов, можеме да посочиме:

  Апликација за камин за iPad или Apple TV

  • Зимско огниште
  • Прво правило камин
  • Фантастично огниште

  Апликација за Андроид ТВ / Камин на Гугл ТВ

  • Блејз - 4K виртуелно огниште
  • HD виртуелно огниште
  • Романтични камини

  Апликација за камин на Амазон ТВ

  • Камин од бело дрво
  • камин
  • Блејз - 4K виртуелно огниште
  • Виртуелно огниште HD IAP

  Апликација за камин Chromecast

  Уредите Chromecast (кои не се Гугл ТВ), немаат апликации за прегледување на камин, а опцијата за ставање заштитник на огништето со оган исто така исчезна (таа беше достапна на Google Music). Сепак, може да пребарувате во Продавницата за апликации што можат да го дадат видеото со запален оган на Chromecast за паметен телефон Андроид (како Камин за Chromecast TV) или за iPhone (како Камин за Chromecast). Може да пренесувате видео на Youtube со помош на вашиот паметен телефон или компјутер на Chromecast.

   

  Остави одговор

  Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

  Горе

  Ако продолжите да ја користите оваа страница, прифаќате употреба на колачиња. Повеќе информации