Змија

Индекс()

  Игра со змија: како да се игра чекор по чекор? 🙂

  Да играш Табла бесплатно на Интернет, едноставно    следете ги овие чекор по чекор упатства:

  Чекор 1    . Отворете го преферираниот прелистувач и одете на веб-страницата на играта Емулатор.он-лајн

  Чекор 2   . Веднаш штом ќе влезете на веб-страницата, играта веќе ќе се прикаже на екранот. Треба само да кликнете  Игра  и можете да започнете со избор на конфигурација што најмногу ви се допаѓа. Beе можете да изберете помеѓу класичниот режим и режимот на пречки (авантура) 🙂

  Чекор 3. Еве   се неколку корисни копчиња. Ти можеш "   Додадете или отстранете звук   ", притиснете на" Игра  "копче и започнете ја репродукцијата, можете"   Пауза   "И"   Рестарт   "во секое време.

  Чекор 4.    За да ја добиете играта мора да ја уништите низата обоени топки со фрлање меурчиња. Кога составувате три или повеќе од иста боја, тие се елиминираат.

  Чекор 5.      По завршувањето на играта, кликнете  "Рестарт"  да се започне одново.🙂

  Што е змија игра? 🐍

  змија

  на Змија игра е игра за мобилни телефони, видео конзоли и компјутери, во која главната цел е да се води главата на змијата преку екранот , обидувајќи се да ги изедат јаболките што се распределуваат по случаен избор по нејзиниот пат. За да не изгубите, мора да избегнете удирање по wallsидовите и опашката на змијата.

  Неговата едноставност го прави многу посебна игра. Треба да ги користите само стрелките на тастатурата за да ја водите змијата до победата.

  Историја на играта

  историја на играта на змии

   

  Змија е родена како Блокада во октомври 1976 година Во оригиналната игра се занимававте со други ривали.

  Целта беше вашите непријатели да се судрат со вас или со нив самите додека сè уште стоеше. Може да се движите само 90 степени во секое движење и за ова ги имавте класичните копчиња за насока.

  Во најпознатата верзија на „Змија игра“, варијантата што треба да се земе предвид и која е наш непријател, сме самите ние, бидејќи ние може да се судри со кој било дел од нас ако не бидеме внимателни.

  Верзии на блокада и змија имаше многу. Atari создаде две верзии за Atari 2600,  Dominos     Опкружувачки . Од своја страна, се нарекува верзија  Црвот беше програмиран за  Комодор и Епл II компјутери .

  И во 1982 година игра насловена Ниблер беше ослободен , глуми змија во амбиент кој потсетува на лавиринтот Pac-Man (1980).

  Варијанта,  Грицкање  (1991) започна да се испорачува со MS-DOS како примерок програма QBasic. И во 1992 година, се нарекува верзија  Трка на ратлер  беше вклучен во вториот пакет Microsoft Entertainment Pack, колекција на игри, од кои некои беа интегрирани во последователни верзии на Windows, како што се Minesweeper или FreeCell.

  Со оваа биографија, не беше изненадувачки што Nokia се обложи на блокада / змија / грицкалка како стандардно игра за нивните телефони на Нокиа. Динамиката беше едноставна и зависна, беше забавна и нејзините технички барања беа многу јасни.

  Видови игра на змија ☝️

  змија игра

  Играта со змија е класика мобилна и компјутерска игра од тоа време, па затоа не треба да бидеме изненадени да откриеме повеќе варијанти на оваа игра . Причината поради која продолжува да се репродуцира е зависната моќ и едноставноста при играњето, и нема повеќе причини да продолжите со вклучување на пазарот.

  Со сето ова, играта создадена во 70-тите години на минатиот век не е заборавена и ќе именуваме само неколку варијанти на играта со змија.

  Nokia змија 1

  Тоа е оригинална Змија пресоздаден за Nokia S60. Ова е верзијата за која се зборува кога споменавме дека игравме змија игра на нашиот мобилен телефон.

  iPhone

  Змија Оригиналната змија . Таа е змија компатибилна со iPhone телефони. Во оваа верзија тие сакаа да и дадат гроздобер изглед што ги имаше во првите мобилни телефони.

  TiltSnake . Користете го акцелерометарот.

  Подвижна змија. Класична змија за iPhone и iPod touch.

  Андроид

  GeoSnake. Оваа верзија има нова функција различна од она што обично го гледаме, а тоа е дека имате нови функции што ги користите  различни географски карти.

  Змија Оригиналот. Ги задржува графиките на старите мобилни што е можно поверни.

  Конзоли за игри

  Па дури и најпознатите конзоли, со графика и карактеристики што не можат да се споредат со 90-тите, не беа во можност да одолеат објавување на нивната верзија на играта Змии . Сите тие вклучија нешто ново во својата нова верзија, но задржувајќи ја својата суштина на играта на змии. Меѓу нив се и PSP, Play Station 3, WII, Nintendo DS и Xbox 360.

  Правила

  змија за подвижна

  Змијата се чува многу едноставна и визуелно и во однос на играта. Фокусот е на змија во која играчите можат да управуваат четири насоки: лево, десно, горе и долу .

  Пикселите (јаболка) се појавуваат случајно на екранот и мора да биде фатен со главата на змијата. Со секој потрошен пиксел, не само што се зголемува резултатот на играчот, туку и вкупната должина на редот за една единица.

  Така, просторот на екранот станува сè помал и помал, што пак го зголемува нивото на тежина континуирано. Играта завршува кога змијата ќе го допре работ на полето за играње или вашето сопствено тело.

  Како и многумина аркадни класици, Змија се нуди во бројни варијации како интернет флеш игра веќе неколку години. Во зависност од варијантата, се поставуваат дополнителни пречки на патот на играчите да го зголемат нивото на тежина.

  За да овозможите поголем вкупен број на поени, бонус поени се додадени на некои верзии.

  Совети

  класична змија

  Смешната работа во врска со игра е дека неговото работење е едноставна, и се чини дека не е потребно да ни кажат некаков трик за да избегнеме уривање. На крајот на денот го имаме целиот екран да се врти бесконечно. Но, истото секогаш ни се случува, се заробуваме внатре змијата тело без никаков начин да се излезе од таму.

  Па, не очекувајте трикови на бесконечни животи или како да направите парче од нашата Змија да исчезне на чудесен начин, не. Овие се некои едноставни совети што треба да ги имате предвид ако сакаме нашата змија да расте и да не се заглавуваме во неа.

  Се врти

  Отпрвин, многу е лесно да се движите околу екранот со бесмислено цик-цак затоа што имаме многу простор, но доаѓа време кога тоа е невозможно поради големината на нашата Змија.

  Овде препорачуваме секогаш да започнувате свртете ја змијата одвнатре и однадвор , на овој начин ќе избегнете да ја оставите главата заробена помеѓу телото.

  јаболка

  Ова е главната мисија на нашата Змија, таа мора да јаде јаболка за да расте. Па, еве уште една вообичаена грешка, а тоа е тоа не треба да одите директно кај нив без да го имам предвид првиот совет. Чувајте го телото на Змијата постојано под контрола, бидејќи ако не, најверојатно ќе се судрите со дел од опашката.

  Ако е потребно, здолниште јаболкото додека не бидете сигурни дека имате контрола над целата своја змија.

  Дали ја знаевте оваа игра? Се надеваме дека бидејќи ја имате приказната за оваа игра и начинот на игра, ќе видите како возбудлив тоа може да биде.

  Ја имате оваа игра на располагање токму тука и исто така е бесплатно, така што нема изговори за да започнете да играте и да поминувате часови залепени на екранот.

  Да живеат мобилните игри!

  Повеќе игри

  Остави одговор

  Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

  Горе

  Ако продолжите да ја користите оваа страница, прифаќате употреба на колачиња. Повеќе информации