волшебник

Волшебник игра. Тоа е многу забавна игра, развива логика и меморија и просторни вештини. Знајте ја нејзината историја, нејзините варијанти и како да играте.

Индекс()

  Игра на волшебници: како да се игра чекор по чекор? 🙂

  Да ја играме играта на Волшебникот бесплатно, едноставно, онлајн  следете ги овие чекор по чекор упатства   :

  Чекор 1    . Отворете го преферираниот прелистувач и одете на веб-страницата на играта Емулатор.он-лајн.

  Чекор 2   . Веднаш штом ќе влезете на веб-страницата, играта веќе ќе се прикаже на екранот. Треба само да кликнете  Игра  и можете да започнете со избор на конфигурација што најмногу ви се допаѓа. 🙂

  Чекор 3. Еве се неколку корисни копчиња. Ти можеш "   Додадете или отстранете звук   ", притиснете на" Игра  "копче и започнете ја репродукцијата, можете"   Пауза   "И"   Рестарт   "во секое време.

  Чекор 4.    За да ја добиете играта мора да ги јадете сите јаболка без да удирате по wallsидовите или себе . Кој ќе добие најмногу поени на крајот од играта, ќе победи.

  Чекор 5.      По завршувањето на играта, кликнете     "Рестарт"     да се започне одново.

  Што е играта волшебник? 🔴

  волшебник преку Интернет

  Волшебникот е едноставна и забавна игра дека можете да пристапите преку Интернет преку оваа страница.

  Змијаигрите од типот се најбарани поради нивната едноставност, играње и исклучително забавна, а Волшебникот е една од игрите што ги исполнува сите овие карактеристики.

  Волшебникот фрла обоени топчиња преку стапот врз синџирот, кој е составен од истите тие сферични. Мисијата на волшебникот е да ги снема сите топки пред да стигнат до последната дупка. За да го направите ова, мора да споите три или повеќе топчиња со иста боја, така што тие ќе експлодираат и исчезнат од ланецот и да ја постигнат својата цел.

  Волшебничка приказна

  фрактална уметност

  Игри како Волшебникот, кои имаат за цел да го уништат ланецот топки со фрлање меурчиња во боја од фиксна точка, беа создадени во 1995 година.

  Целната публика беа деца. Тоа беше детска игра , бидејќи неговиот механизам беше едноставен и обоените топчиња им се допаѓаа на сите деца. Но за краток временски период се покажа дека не само децата сакаат да играат, возрасните исто така ја сакаа оваа игра . Ова пријатно ги изненади неговите творци и беа создадени повеќе верзии со истата тема.

  Неговата голема популарност се должеше на фактот дека може и да биде играно преку компјутер по купувањето на кертриџот, поради што се сметаше за компјутерска игра. Во денешно време, не е потребно физички да се купува играта што е голем напредок.

  Нејзините едноставен дизајн значи дека може да се репродуцира на кој било уред, без разлика дали преку конзоли, мобилни телефони, таблети, па дури и бесплатно преку интернет страници.

  Без големи воведувања, без обемни или комплицирани графички барања, ова е едноставна, предизвикувачка и забавна игра.

  Видови игри со волшебници

  волшебник-крал

  Волшебникот е вид на игри со топка во боја . Можете исто така да го знаете како игри со меурчиња или стрелач на меурчиња и целта е иста, уништи го ланецот или низата обоени топчиња со фрлање меурчиња. Кога составувате три или повеќе од иста боја, тие се елиминираат.

  Toе ги именуваме најрепрезентативните игри од овој формат.

  Меур шутер

  Тоа е еден од најпознати меурчиња . Во овој случај, тоа не е ланец топки, туку топчињата се акумулираат на таванот на екранот и мора да ги елиминирате пред да се спуштат на земјата.

  Меурче

  Друга класика на видео игри со меурчиња, со многу едноставен, но брз систем тоа ве принудува да размислувате брзо ако не сакате машината да ве победи.

  Меурчињата се вртат околу спиралата тоа е опасно близу до центарот. За да спречите тоа да се случи, треба да пукате меурчиња за да ги внесете во ланецот, правејќи групи од 3 или повеќе, така што станува пократко. Ако завршите со еден од синџирите, ќе одите на следното ниво, побрзо и потешко. Youе бидете ли вие тие што конечно ќе ја победите разнобојната змија?

  Меур овошје

  Во овој случај, има модификации и факт е дека меурчињата се во форма различни овошје , на што ќе мора да се придружите во групи од по 3 или повеќе за да ги отстраните и исчистите екранот.

  Сепак, оваа игра има неколку елементи што ја прават истакната. На пример, како одминува времето, меурчињата се намалуваат , па ако не реагирате брзо, може да се најдете на крајот од играта многу порано отколку што очекувате.

  И ако сепак сакате да го направите повозбудливо, пробајте режим на слепило во боја, во кои се менуваат боите и може да ви биде полесно, или не.

  Правила на игра Волшебникот

  бајачка топка

  Играњето волшебник е многу лесно и забавно , затоа е идеална игра за деца и возрасни.

  Сè што треба да сториме е користете го персоналот на волшебникот за да ги испратите топчињата на правилното место во ланецот. Нашата цел е да создадеме група од најмалку 3 идентични топчиња, така што овие топки ќе исчезнат од ланецот и со тоа да спречат да расте.

  Треба да елиминирајте ги сите топки пред да стигнат до крајот на патеката и се лизне низ дупката.

  Побрзајте затоа што оди многу брзо! Постојат 3 различни нивоа за да се заврши играта.

  Совети за играта Волшебник

  волшебник преку Интернет

  Волшебникот нема многу комплицирани правила, но тоа не значи дека е досадна игра. Всушност, ако не земи ги предвид овие совети, ти најверојатно ќе заглават во нивоата и нема да можат да ги поминат.

  Не верувај

  Ова е првиот совет што ви го даваме. Отпрвин се чини дека нема компликации и дека ќе го поминете нивото брзо. Но не! Кога сакате да го видите, ланецот топки е толку голем и оди толку брзо што немате време да го отстраните и се што ќе добиете е да ставите обоени топчиња на погрешни места.

  Елиминирајте ги топчињата

  Да, веќе знаеме дека тоа е целта. Но, кои топки прво би ги отстраниле?

  Кога и да можеш отстранете ги топчињата од главата на ланецот. Запомнете дека овие први ќе ја достигнат дупката што води до наше дисквалификација, и тоа е она што сакаме да го избегнеме.

  Заборавете на најновите, барем додека ланецот е голем.

  Автоматско бришење

  Кое е ова автоматско бришење? Некаков магија од волшебникот? Па не. Ова би било исто како и да имаш стратегија. Ние мора да го осигураме тоа при елиминирање на боја од ланецот, истата боја се совпаѓа на нејзините краеви, така што тие сами ќе се елиминираат кога ќе исчезне првата.

  Многу неуредна? Ти давам пример.

  Во нашиот ланец ја имаме следнава низа: Yellowолта, јоргована, јоргована, жолта, жолта, сина, зелена, жолта ...

  Идеално место за лансирање на јоргована топка би било помеѓу двете јорговани заедно. Значи, ние ја отстрануваме јоргованата боја од редот, нели? И следното што ќе се случи е дека кога ќе се спои жолтата боја, три жолти топчиња се совпаѓаат што сами по себе исчезнуваат.

   

  Дали ви се допаѓаа верзиите на оваа игра? Правеше овие трикови ви помагаат ? Како што можете да видите, постојат тони игри и начини да уживате во Волшебник игра.

  Што чекате да започнете да уживате!

  Повеќе игри

  Остави одговор

  Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

  Горе

  Ако продолжите да ја користите оваа страница, прифаќате употреба на колачиња. Повеќе информации